Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Natáčí se pokračování Marie Terezie: Která herečka ztvární panovnici tentokrát?

Stefanií Reinsperger a Marie-Luise Stockinger jako představitelky Marie Terezie.
Zdroj: Se souhlasem České televize / profimedia.cz / Se souhlasem České televize (koláž eXtra.cz)
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
MARIE TEREZIE
Minisérie Marie Terezie zaznamenala u diváků obrovský úspěch. Není proto divu, že se tvůrci rozhodli přijít se závěrečným dílem, který dopoví její příběh. Kdo ztvární Marii Terezii tentokrát a kdo se vrací?

Pokračování Marie Terezie

Mimořádně úspěšná historická minisérie o panovnici Marii Terezii se dočká svého pátého dílu, který bude závěrečný. Na rozdíl od předchozích dvou sérií nepůjde o dva filmy, ale o jeden stominutový snímek. Bude se zabývat posledními dvaceti lety života Marie Terezie a obdobím tzv. sňatkové politiky, výchovy Marie Antoinetty pro francouzský trůn a cestou Josefa II. k převzetí moci.

Natáčení na zámcích

Ještě na začátku loňského roku po obřím diváckém úspěchu druhé série to vypadalo, že závěrečná část nevznikne Důvodem byly nedostatečné finanční prostředky. Ačkoli se na výrobě podílejí tři země, výroba výpravného historického snímku je velmi nákladná. I tentokrát se bude točit na mnoha místech v Česku, mimo jiné na zámcích Slavkov, Milotice, Jaroměřice a v klášteře Plasy.

Nová Marie Terezie

Režie závěrečného dílu se opět ujal rakouský filmař Robert Dornheim. I tentokrát se změní představitelka hlavní role. Zatímco v první sérii Marii Terezii ztvárnila herečka Marie-Luise Stockinger, ve druhé byla nahrazena Stefanií Reinsperger Nyní po nich žezlo přebírá šestačtyřicetiletá rakouská herečka Ursula Strauss

V roli jejího manžela Františka Štěpána se už potřetí objeví Vojtěch Kotek, ačkoli bude ztvárňovat postavu, které je přes padesát. „I když je to úkol nelehký, jsem šťastný, že se ho můžu zhostit, protože mi postava Františka opravdu hodně přirostla k srdci a s tímhle kavalírem bych se teď - těsně před cílovou rovinkou - loučil nerad a jen se smutkem,“ řekl Kotek.

Divácký úspěch

Kreativní producent České televize Jan Maxa připomněl, že diskutovat s rakouskými protějšky z televize ORF není jednoduché. „Náročné a poučné byly debaty nad scénáři, kde jsme museli vzájemně pochopit, jak odlišně vnímáme některé historické momenty a roli či význam konkrétních postav v nich,“ řekl šéf vývoje ČT.

Premiéra Marie Terezie

Pokud vše půjde podle plánu a do natáčení nezasáhne pandemie koronaviru, měli bychom závěrečný díl Marie Terezie vidět na nový rok 2022. Už teď má zájem diváků zaručený. První sérii viděly 2 miliony lidí, druhou dokonce 2,2 milionu.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy