Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Natáčení seriálu MASH začalo před 48 lety: Jak se změnili hrdinové, kteří baví diváky dodnes

Natáčení seriálu MASH začalo před 48 lety: Jak se změnili hrdinové, kteří baví diváky dodnes
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 14 fotografií
galerie
Přesně před 48 lety padla první klapka oblíbeného seriálu M*A*S*H. Komedie z prostředí mobilní vojenské nemocnice uprostřed války v Korei bavila diváky už v 70. letech a mnoho z nich se na ni s chutí podívá i dnes. Jak se změnili hrdinové, kteří dokázali do spousty dramatických momentů vnést nadsázku a humor?

MAS*H byl drtivou většinou televizních diváků popisován jako skvělý komediální seriál s výborným humorem. Natáčení započalo roku 1972 a poslední klapka padla o celých 11 později. Není se čemu divit, seriál totiž slavil úspěchy ve všech zemích, v nichž byl vysílán.

Všichni jistě pamatují na hereckou sestavu, která je zkrátka nezapomenutelná. Hlavní postava Benjamin Franklin Pierce byla pro svůj humor extrémně oblíbená a úspěchů se dočkávala i Margaret Houlihanová, kterou si zahrála Lorreta Swit

Spojení dobrovolných i nedobrovolných armádních uniforem, lékařského sálu, humoru a smrti je tak neotřelé a zároveň bizarní, že dodnes baví i diváky, kteří přišli na svět až léta po skončení natáčení seriálu.

Proměny a odchody

Je pochopitelné, že za 48 let od první klapky prošli protagonisté seriálu velkými změnami. Lorreta Swit se nedokázala smířit se stárnutím a podlehla plastikám. Alan Alda pak přiznal boj s Parkinsonovou chorobou a Jamie Farr alias Klinger se odebral do hereckého důchodu. Někteří z herců pak už bohužel odešli na věčnost. Na proměny se podívejte do galerie.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy