Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Natáčení pohádky Jak se budí princezny nebyla legrace: Hrušínský si zlomil kost a zlá sestra Melánie se málem utopila!

Zdroj: archiv
+ Dalších 7 fotografií
Legendární pohádku na motivy Šípkové Růženky Jak se budí princezny zná snad každý. Ústřední postavy v roce 1977 ztvárnili Jan Hrušínský (62) a Marie Horáková (57). Filmové zázemí v osmdesátých letech nebylo tak vyspělé, jako dnes, a tak se stávalo, že se při natáčení vyskytovaly nemalé komplikace.

Pohádka Jak se budí princezny je k vidění mezi svátky. Tématem je notoricky známý motiv Šípkové Růženky. Král Dalimil (Jiří Sovák) před lety udělal osudovou chybu při výběru životní partnerky a vzal si tu hodnější (Milena Dvorská) ze dvou sester. Ta zlá mu to nikdy neodpustila a proklela mu dceru Růženku Růženka se má v dospělosti píchnout do prstu a usnout navěky a s ní i celé království. Růženka je s věkem hezčí a hezčí a okolí se snaží veškeré špičaté předměty dostat z jejího dosahu. Hned v patnácti má Růženka domluveného ženicha, prince Jiřího (64), který přijede na námluvy společně se svým bratrem Jaroslavem, jehož si zamlada zahrál právě Jan Hrušínský A pak teprve začalo čoro moro.

Natáčení pohádky v osmdesátých letech ale nebylo nic jednoduchého. Vychytávek moc nebylo a pro autenticitu se dělalo všechno. A tak se stalo, že se představitelka zlé sestry Melánie, Libuše Švormová, málem utopila. Měla plavat ve vodě, ale její kostým byl tak těžký, že ji táhl pod hladinu. Mladý Jan Hrušínský si zase během natáčení zlomil stehenní kost. Stalo se to při pádu z římsy hotelu, kde byl ubytován, když chtěl mermomocí překvapit filmovou Růženku vpádem do okna jejího pokoje. Bydlela totiž vedle něho. Nepovedlo se. Když měl Jan Hrušínský následující den točit scénu v rybníce, sádra na noze se mu musela obalit pytlem. Voda mu tam ale natekla stejně a ve finále ho z ní musel vytahovat jeřáb.

Pohádka se natáčela na hradech Pernštejn, Roštejn, Orlík nad Humpolcem, na Křivoklátě nebo na zámku Konopiště.

Související články

Další články