Zdá se, že Iveta Bartošová (47) v rodině Domenika Martucciho, odkud si ji Josef Rychtář převzal, netrpěla tak, jak tvrdila. V telefonátu, který některá média zveřejnila, naříkala, že je Martucciho matka šílená a že ji nechce pustit pryč. To ale Domenika, který nabídl zbídačené pěnici pomoc, pěkně naštvalo.

Na Facebooku proto vystavil fotografie, ze kterých je patrné, že v jeho rodině byla Bartošová dobrovolně. „Zatímco ostatní mají právo zdevastovat dveře mého domu, vniknout do soukromého vlastnictví, vyděsit a urážet mou matku a děti, služky, já nemám právo se bránit nechutnému obvinění, že u mě Iveta byla držena nedobrovolně,“ rozčílil se Martucci a přiložil jako důkaz dvě fotografie smějící se pěnice.

Navíc ho naštvalo to, že se Rychtář spakoval a Ivetu odvezl do Čech, místo aby využil jeho nabídky a nechal ji léčit v Itálii. „Tyhle lékařské zprávy dokazují, že Iveta nebyla schopna cestovat. Měla by mít za sebou vyšetření na soukromé klinice, co jsem pro ni zařídil, ale bohužel její zdravotní stav evidentně není prioritou pro všechny. Smutné,“ dodal Martucci.