Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Naštvaná Marta Jandová se pustila do Janečka: Zneužil nás, Slavíkovi dal smrtelnou ránu

Marta Jandová se naštvala na Karla Janečka.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
Český Slavík 21

Udílení cen Český Slavík 21 s sebou přineslo řadu kontroverzí. Jednou z největších byl rozhodně proslov Karla Janečka, který se pustil do vlády a jejích přísných opatření proti koronaviru. Zpěvačka Marta Jandová s jeho proslovem nesouhlasí a rázně se proti němu vyhradila na sociálních sítích.

Ani udílení cen Český slavík 21 se neobešlo bez politiky. Majitel ankety a miliardář Karel Janeček vystoupil totiž na cenách s proslovem, v němž kritizoval současná vládní opatření a také to, že by se neměly očkovat proti koronaviru malé děti.

„Udělejme vše pro to, aby se naše děti mohly smát, abychom byli sjednocení. Nesmíme už nikdy udělat to, že jim zavřeme školy, že jim upřeme právo na vzdělání. Nesmíme ničit jejich sociální vazby. A prosím, nepodléhejme manipulacím a hrozným nátlakům. Nesmíme podlehnout tomu hroznému tlaku na očkování našich dětí proti nemoci, která je nijak neohrožuje. Nesmíme kvůli našim strachům připustit, abychom hazardovali s imunitou našich dětí, abychom hazardovali s jejich zdravím,“ prohlásil Janeček.

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat

Jenže to ještě nevěděl, jaká nevole se proti němu spustí. Výroky odsoudila nejen televize Nova, která se od jeho proslovu distancovala, ale také Nadační fond Neuron, který přitom Janeček sám zakládal.

K proslovu se na sociálních sítích vyjádřila i zpěvačka Marta Jandová. „Myslela jsem si, že to pan Janeček myslí dobře. S hudbou. Netušila jsem ale, že si Slavíka koupil, aby se v živém přenosu sám zpropagoval. Když začal mluvit o svém algoritmu, myslela jsem si, že je to nějaká sehraná scénka s moderátory,” začala na Instagramu svůj proslov Jandová.

„Potom ale začal se svým „prezidentským” proslovem o tom, jak je naše země rozdělena. Musím říct, že nás tím proslovem rozdělil ještě víc. A tím dal i Slavíkovi smrtelnou ránu,” napsala dále Marta Jandová.

Co na to Janeček?

Sám Janeček svůj proslov na letošních Slavících považoval za správný. „Sociální zodpovědnost k umění patří a podle mě je zodpovědné a správné vyjádřit veřejně vlastní názor na tak závažnou věc, jakou je očkování dětí proti nemoci, která jim přímo nijak neškodí,“ nechal se slyšet pro Super.

Související články

Další články