Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Naštval Babiše? Hrdina v červeném svetru Hamáček chyběl na tiskovce o koronaviru

Zdroj: reprofoto ČT24, Profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
koronavirus
Naštval se Babiš (za ANO) na Hamáčka (za ČSSD) a nepustil ho na pondělní tiskovku po jednání vlády? Tak si mnozí vysvětlují absenci ministra vnitra na brífinku. Sociální demokrat totiž o čtyřiadvacet hodin dříve vzal premiérovi slovo a ve velkém stylu ho zastínil.

Česko čelí epidemii koronaviru, a tak vláda jedná častěji a následné brífinky jsou ostře sledované. Na pondělní tiskovce ale chyběla důležitá tvář. Jan Hamáček na pódiu nebyl!

Naštval se na něj Andrej Babiš a zakázal mu tam přijít? I to některé po Hamáčkově nedělní výrazné promluvě ke všem Čechům napadá. Ministr vnitra nečekaně vzal premiérovi slovo a strhl na sebe všechnu pozornost. Burácel zejména v odpovědi na otázku, co se stane lidem, kteří poruší karanténu.

„Těm lidem hrozí, že někoho nakazí. On zemře a jim to bude celý život líto. To je to nejhorší, co jim hrozí," prohlásil v závěru nedělní tiskovky Hamáček.

Celý den makám, vzkázal Hamáček

V pondělí už ale podobné poselství spoluobčanům předat nemohl. Na brífinku vůbec nebyl, Babiš se obklopil pouze ministrem zdravotnictvím Adamem Vojtěchem, jeho náměstkem Romanem Prymulou a superministrem dopravy a průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem Kde byl Hamáček? Vicepremiér eXtra.cz řekl, že celý den tvrdě makal u sebe na ministerstvu.

"Jednání vlády bylo po internetu, já jsem celý den na vnitru. Snažím se zajistit dodávky ochranných pomůcek," napsal nám Hamáček v SMS zprávě. "Tiskovku si udělám u prvního letadla, které přiletí," neodpustil si tajemné rýpnutí do kolegů z kabinetu, kteří na brífinku vystoupili.

Chtěl snad hrdina v červeném svetru mezi řádky naznačit, že ho na tiskovce nechtěli? Pravda nejspíš navždy zůstane za zdmi Strakovy akademie...

Související články

Další články