Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Nastupují noví lamači srdcí! Do pražských muzikálů přichází mladá krev. O koho jde?

Zdroj: archiv
Do pražských a možná i českých muzikálů se chystá vtrhnout nová, mladá krev. Prvním takovým počinem je původní český muzikál s pohádkovým příběhem Královna Kapeska, kterou bude, od března 2018, uvádět společnost PIXA PRO na jevišti pražského Divadla Hybernia.

Kromě zavedených stálic, jakými jsou David Gránský, Anna Julie Slováčková, Míša Nosková, Martina Pártlová či Jiří Zonyga a další, se představí ve větších rolích i čtveřice nových mladých talentů, někteří prošli i dětskou Muzikálovou akademií. Kateřina Průšová (16), Eliška Friedrichová (16), Jan Franc (17) a Richard Mašata (15).

Kačka a Eliška studují Mezinárodní konzervatoř v Praze, Honza Střední průmyslovou školu v Českých Budějovicích a Ríša navštěvuje Gymnázium.

Kačka není na jevišti ani před kamerou nováček, hrála v Divadle Hybernia Alenku z knížky v muzikálu Alenka v kraji zázraků a malou Gerdu ve Sněhové královně. Každý pátek se objevuje na obrazovkách jako moderátorka televizního pořadu Wifina na Déčku. Honza hraje v muzikálu Romeo a Julie a spolu s Ríšou začínali v Kapce medu pro Verunku jako vodníčci.

V Kapesce alternují Ríša a Honza v roli mladého přemoudřelého prince Mirka – syna Mirka a Katky v království zvaném Popelkov. Kačka a Eliška se střídají coby princezny Bětky – dcery Honzy a Bětky v království Honzovsko.

„To my jsme prvorozené dcery Felixe Slováčka juniora. Takže máme o geny taky dobře postaráno," chlubí se Eliška. „Z Davida a dalších slavných kolegů nemáme strach, ani před nimi nemáme trému,“ říká Kateřina. „Naopak si toho považujeme, že můžeme s nimi hrát.“

„A taky se toho od nich moc naučit,“ dodává Eliška. Honzovi se zase líbí, jaká jsou fajn parta. „A to nejen my děti, jak nám ostatní říkají, ale všichni, celý soubor.“

Tak doufejme, že dobré vztahy všem hercům vydrží až do premiéry 7. března a ještě dlouho potom.

Související články

Další články