1. Objem vaší krve v těle se zdvojnásobí

Když je žena těhotná, její tělo vyrábí dvakrát tolik krve, aby stihlo zásobovat dělohu s dítětem. Po porodu se množství krve zase vrátí do stavu jako před těhotenstvím.

2. Vaše tvář září

Ano, nastávajícím maminkám se říká, že září štěstím, ale to se dá podložit i vědecky. Právě kvůli rychlejšímu oběhu krve a většímu prokrvení těla celkově je prostě kůže na obličeji hezčí a jakoby „zářivější“ než normálně.

3. Ve vašem těle vyroste nový orgán

Myslíme tím samozřejmě placentu. Ta je určena jako vyživovací zásobárna pro dítě a po porodu ji žena už nepotřebuje. Když je těhotná znovu, vyroste jí nová placenta.

4. Vaše vazivo a šlachy povolí

Jak se ženské tělo mění během těhotenství, určité hormony v těle zařídí, aby se tomu přizpůsoboval i pohybový aparát. Vaše šlachy a vazivo se lehce povolí a vaše pánevní kost se lehce uzpůsobí tak, aby tělo bylo připravené porodit. Po porodu se vše vrátí do původního stavu.

5. Vaše vlasy jsou silnější a nepadají

Během těhotenství působí v těle hormon, který v podstatě zastaví vypadávání vlasů, a naopak podpoří jejich růst. Většina žen má tak v těhotenství nejhezčí vlasy za celý život.

6. Dýcháte jinak

Hormon progesteron zařizuje to, že během dýchání v těhotenství váš mozek snižuje množství oxidu uhličitého, který vám proudí do krve, aby bylo ochráněno nenarozené dítě.

7. Sex si užíváte více

Vaše pohlavní orgány jsou během těhotenství více prokrvené a tedy citlivější. Mnoho žen má o dost zvýšené sexuální libido, když jsou těhotné, a snáze dosahují orgasmu.