Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Nastává revoluce v Ordinaci v růžové zahradě: Proběhnou změny za desítky milionů

Nastává revoluce v Ordinaci v růžové zahradě: Proběhnou změny za desítky milionů
Zdroj: TV Nova, koláž eXtra.cz
+ Dalších 11 fotografií
Ordinace
Velká revoluce čeká v roce 2020 populární seriál Ordinace v růžové zahradě. Mění se totiž způsob, jakým se natáčí, a nově se diváci mohou těšit doslova na filmový zážitek. Co už teď mohl prozradit tým, který Ordinaci připravuje? Máme se na co těšit!

Modernější, ještě akčnější, dramatičtější i dojemnější. Taková bude od začátku příštího roku Ordinace v růžové zahradě. Bude se totiž natáčet jinak, podle aktuálních zahraničních trendů.

Ordinace v růžové zahradě 2 se dosud vyprávěla klasickým seriálovým způsobem. „Ordinace se natáčela tak jako dosud všechny dlouhodobé seriály na tři kamery jako televizní inscenace. Nyní točíme na dvě kamery jako film. Díky tomu získáváme více obrazových možností, můžeme lépe pracovat s ostrostí a diváka tím lépe navést k tomu, na co se má v danou chvíli soustředit,“ vysvětluje podstatu nového snímání šéfrežisér Ordinace v růžové zahradě 2 Braňo Holiček.

Nejúspěšnější seriál Česka na všechny změny dostal nemalou finanční injekci, televize do něj investovala desítky milionů korun. „Největší část připadla technologiím. Nakoupili jsme například nové kamery, dochází k přestavbě dekorací, protože potřebujeme lépe snímatelné větší prostory, máme nové kostýmy, změnili jsme logistiku natáčení,“ prozradila kreativní producentka seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 Simona Matásková. První novou dekorací je tzv. dětský urgentní příjem, jehož podoba vychází z reálné předlohy pražské motolské nemocnice. Uvidíte ho už v prvních dílech nového roku.

Nesmí se chybovat

Nový způsob natáčení se promítá i do způsobu vyprávění příběhu kamenických lékařů a sester a klade vyšší nároky nejenom na techniku a štáb, ale také na herce. „Nejenom pro štáb, ale i pro herce je to náročnější. Kamery jsou jim mnohem blíž a neuteče jim téměř nic. Zachytí každý detail, každou emoci... každou chybu. Máme skvělé herce, ale je rozdíl natočit film za několik týdnů a setkávat se s podobnou náročností denně po dobu několika let,“ říká Simona Matásková.

Její slova potvrzuje i herečka Ivana Jirešová, která v seriálu Ordinace v růžové zahradě působí od samého začátku. „Jsem typ herce, který si danou situaci potřebuje odžít. Při první klapce slzím přirozeně, s každým dalším záběrem už jsou slzy techničtější. Detailní záběry se ale zpravidla točí až při opakování. Nechápala jsem herce u filmu, proč se při prvních klapkách nepokládají tolik jako u těch detailních. Teď to chápu, jinak se to nedá vydržet,“ říká herečka.

Díly, které přijdou na obrazovky začátkem příštího roku, se takto natáčejí už od letošního října. „Ano, báli jsme se toho.  Z výsledku mám ohromnou radost,“ říká Matásková s tím, že další sezonu otevře záchranná akce po výbuchu plynu v panelovém domě. „Vypadá to neuvěřitelně, stejně tak překotný porod na salaši. Vždycky se snažím být nad věcí, ale dojímá mě to. Bylo to náročné, ale stálo to za to,“ dodává.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy