Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Nastává podzimní rovnodennost: Jaké rituály jsou pro toto období nejvhodnější? Nezmeškejte sílu přírody!

Zdroj: pixabay
astro

Ve středu 22. 9. 2021 ve 21:21 nastane rovnodennost. Už souhra čísel naznačuje, že se bude jednat o naprosto unikátní a magickou událost. Víte, jaké rituály se pro toto období doporučují? Nezmeškejte jedinečnou sílu, kterou nám příroda dnešním dnem nabízí.

Byť to počasí už nějaký čas naznačuje, až teď začíná astronomický podzim! Jedinečně nám v tomto období také vstupuje Slunce do znamení Vah, jehož období začíná 23. 9. 2021. Den bude stejně dlouhý jako noc. Krásným letním večerům je tak konec.

I minulé životy mohou napovědět

V tomto období se naši předci připravovali na zimu a nastával pro ně čas, kdy se začínali bavit a radovat. Pole už byla sklizená, úroda pečlivě uschovaná a přišel čas, kdy se z plodů radovali a hodovali u velkých stolů. Ti, jejichž minulé životy míří právě do oblasti zemědělství, mohou na podzim pociťovat právě takový klid a radost z přicházejícího období. Bylo to pro ně obdobím klidu a pokoje.
Ti, kteří mají raději léto, mohou mít kořeny u bohatších vrstev, pro které bylo léto časem zábavy, odpočinku a společenských událostí. Vyšší třída měla často letní sídla, do kterých se v tomto období uchylovala.

Rituály pro pozimní rovnodennost

Začíná období, kdy budeme trávit více času doma, nezapomeňte si tak udělat důkladnou očistu domácnosti. Zbavte se nahromaděného nepořádku, ať se vám lépe dýchá. Vhodný čas je také pro meditace a očistu mysli. Pokud budete vnímat sami sebe, dokážete vysledovat, na jaké části těla máte tíhu a nervozitu. V klidovém režimu pak dokážete ve své mysli tato místa očistit. A to buď vodou, nebo ohněm. Pocity se vám mohou taky v mysli zobrazovat různými barvami. Během rovnodennosti bude taková síla vidění nejsilnější.

Vítání podzimu

I dnes si lidé zdobí své domovy podzimní dekorací. Tradici to má už mnohaletou, kdy si lidé připravovali podzimní oltáře pro přivítání hojnosti do svého obydlí. Nezapomeňte tak poděkovat za vše, co vám rok doposud přinesl, a vítejte nové.

Související články

Další články