Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Našli jsme pro vás nejdrsnější chlapy Česka! Musejí být zavřeni v klecích

MMA peklo? Já říkám ne! Nebe!
+ Dalších 8 fotografií

Kdo je dnes zápasy MMA nepolíben, buď jako aktivní rváč, věrný fanoušek, napjatý divák za klecí, či jen zvídavý neználek, jako by nebyl! Napínavé MMA zápasy v kleci jsou nejen divácky zajímavé, ale hlavně jim můžeme v dnešní době připsat jedno velké plus – dělají ze zženštilých chlapečků pořádné muže! Ať si říká, kdo chce, co chce, tyhle zápasy, byť na první pohled vypadají jako krvelačné mlácení bílého masa, posilují nejen tělo, ale i ducha.

Aby však zápasy v kleci pod tíhou reflektorů vypadaly tak, jak náročný divák žádá, musejí zápasníci projít hodně trnitou a hlavně bolestivou cestou. Jak jsme již psali v předchozích článcích, sex je naprosto vyloučen a ani nemusím mluvit o takovém hambáči z mekáče či popíjení kvasnicového moku.

Jelikož opět začíná zápasnická sezona, rozhodla jsem se zajít na jeden z tréninků české MMA hvězdy Michala Hamršmída, kterému se klanějí k nohám i nabušenci v Rusku. Jestliže já umírám na bikram józe při 42 stupních a občas si říkám, že toto je fakt peklo, v pojetí mého pekla by tak všichni kluci museli usednout na trůn ďáblův.

Již po příchodu do potem zatuchlé tělocvičny, jež působí více jako zkrachovalá továrna na čokoládu, mi bylo hned jasné, že následující hodinu a půl kluci nebudou popíjet čajíček v britském stylu, ale naopak se topit ve vlastní šťávě. Nasadit rukavice, zuby, suspenzor a dokolečka dokola běhat a zahřívat své tělo. Záchranář z Pardubic, děti školou povinné z Přerova i Brno, Jihlava, dokonce i Rakousko měly své zástupce na pražském tréninku. Po zahřátí následuje trochu drilu v zápase na zemi, u klece či nácvik předvídaných situací. Nicméně pro mě vypadá trénink spíše jako vypuštění dravé zvěře za doprovodu řevu paviánů a vysoké hranice Richterovy stupnice zemětřesení. Přestože jde vlastně o jakousi vesnickou bitku na té nejvyšší úrovni, zápasy, a to i na tréninku, mají jasně daná pravidla. A přestože kluci jdou do všeho na maximum, je atmosféra v tělocvičně více než friendly. Kluci mají k sobě respekt, pomáhají si, radí si a nakonec sami sobě i zatleskají.

V roji potetovaných zápasníku kroužících kolem vysněného titulu šampiona jasně stále vítězí Jiří Procházka, kterému těsně v závěsu dýchá na krk Martin Šolc. Pokud chcete i vy sedět pod klecí a se zadrženým dechem a zkroucenými palci fandit svému favoritovi, nenechte si ujít očekávanou MMA podívanou v kongresovém centru AFI Palace Pardubice od 19 hodin, kde se proti sobě postaví šampion GCF do 77 kg Patrik Kincl s maďarským soupeřem, nebezpečným Laszlo Solteszem. Již od 11:00 se však můžete přijít podívat na amatérskou ligu ČSMMA, která předchází očekávanému galavečeru GCF. Vstupenky budou k zakoupení na místě akce za 400 Kč.

Mohlo by vás zajímat

Další články