Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

Našli ji rozřezanou v kufru! Po 85 letech má policie důkazy o vrahovi Otýlie Vranské

+ Dalších 7 fotografií
BRUTÁLNÍ VRAŽDA
Je to nejslavnější a zároveň i nejbrutálnější případ v dějinách kriminalistiky. Dodnes nebyl nalezen vrah mladé ženy, která se příležitostně živila jako prostitutka. Po 85 letech se ale zdá, že jsou policejní badatelé na stopě, jelikož získali potřebné DNA.

Brutální vražda se odehrála 2. září 1933. Ve vlacích v Bratislavě a v Košicích byly nalezeny opuštěné kufry, ve kterých bylo rozřezané tělo mladé ženy. V Československu způsobil případ obrovský rozruch.

Noviny nepsaly o ničem jiném. Žena byla identifikována jako Otýlie Vranská, která pracovala příležitostně jako prostitutka. K vraždě se nepřihlásil žádný svědek, který by s případem pomohl a i když měla policie mnoho podezřelých, vrah nebyl nikdy usvědčen. Případ zůstal dodnes otevřený a nevyřešený.

Policejní badatelé v čele s policejním historikem Radkem Galašem jsou přesvědčeni, že vědí, kdo pražskou prostitutku zavraždil. Vraždu má mít na svědomí dvojice, která sice na policii vypovídala, ovšem strážci zákona podle Galaše nevěnovali pozornost rozporům ve výpovědích.

Byli jimi rotmistr Josef Pěkný a jeho milenka, kamarádka zavražděné Otýlie. Ti dva ve svých výpovědích jasně lhali. Vyslýchal je mladý začínající vyšetřovatel, který si ani nedal práci jejich výpovědi ověřit. Následující den po svém prvním výslechu, kdy se s druhou osobou zřejmě domluvili, co kdo vypovídal, se tento člověk na policii vrátil a svou původní výpověď změnil tak, aby odpovídala výpovědi druhé osoby.

Teď mají badatelé v rukou DNA obou podezřelých, i když jsou muž i žena po smrti. Povedlo se jim vypátrat dvě ženy, které byly příbuzné možných pachatelů. "Jsou to přibližně dva měsíce, co nám příbuzní možných pachatelů tyto vzorky poskytli. Nebylo to jednoduché. Pochopte, že jde o citlivou záležitost,“ řekl pro web iDNES.cz vedoucí správy sbírek Muzea policie ČR Radek Galaš.

Mohlo by vás zajímat

Další články