Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Našli ho těsně před smrtí! Svědectví o mučení mladíka v Brně EXKLUZIVNĚ pro eXtra.cz

Otřesné
Šokující přepadení mladíka, kterého trojice mužů mučila a poté pohodila v lese za Brnem, otřásla celým Českem. Všechny podezřelé už policie zadržela, oběť je podle informací eXtra.cz v nemocnici v umělém spánku. Podařilo se nám získat slova kamaráda zbitého a okradeného, podle nějž je zázrak, že se ho povedlo najít včas.

Měli se setkat kvůli obchodním záležitostem, mladíka ale trojice podezřelých místo toho surově zbila, mučila a nechala ho napospas smrti. Otřesný útok se stal v nočních čtvrtečních hodinách v Brně.

„Už během pátku policisté zadrželi tři podezřelé muže ve věku 23 (student VŠ), 22 (řidič) a 18 let (student SŠ). Jejich role v případu jsou předmětem dalšího šetření, nicméně je zřejmé, že poškozený byl vylákán do parku v Žabovřeskách pod záminkou obchodní schůzky. Tam jej měli dva podezřelí napadnout údery zbraní a posléze ho odvézt do lesa za Brno, kde dvacetiletého muže nechali navzdory vážným zraněním napospas osudu,“ uvedl mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb.

Útočníci si odnesli hotovost v řádu desítek tisíc korun. Kamarádi přepadeného nechápou, co se vlastně stalo. „Nikdo nerozumí tomu, proč to udělali, znali se dlouho. Do toho lesa ho hodili s pytlem na hlavě, byl zázrak, že dokázal něco napsat a dát tak vědět, že je něco v nepořádku,“ řekl eXtra.cz jeden z nich s tím, že rozhodovaly minuty. Stačila jedna navíc a mohl zemřít.

„Teď je v umělém spánku v nemocnici,“ upřesnil. „Všichni vědí, že u sebe nosí hodně peněz, ty si taky odnesli. Mluví se o tom, že na něj zaútočili jen kvůli penězům, ale hodně lidí se taky ptá, jestli za tím nemohlo být něco víc,“ uzavřel člověk, který má k napadenému blízko.

„Všichni tři podezřelí byli obviněni ze zvlášť závažného zločinu vraždy,“ dodal Šváb. Pokud je odsoudí, mohou si odsedět 15 až 20 let za mřížemi. Zároveň je ve hře i výjimečný trest.

Policejní vyšetřování stále probíhá a kriminalisté prosí o pomoc případné svědky. Každý, kdo se ve čtvrtek 21. února mezi 20. až 21. hodinou pohyboval v okolí domu Luční 21 v Brně, má se ozvat na linku 158.

Mohlo by vás zajímat

Další články