Princ William si vzal od 22. dubna do prvního června dovolenou a podle informací z britského tisku vévodkyně Kate už nějaký ten den přenáší. Co když je ale dítě už na světě?

Ano, je to možné. Nasvědčuje tomu odlet prince Harryho ze země. Harry se vrátil do Anglie večer v sobotu 25. dubna po absolvování návštěvy v Turecku se svým otcem, princem Charlesem.

V pondělí 27. dubna pozdě v noci ale opět odletěl, a jak spekuluje zahraniční tisk, Harry by si nenechal ujít narození své neteře nebo synovce. Je tedy dost možné, že miminko už je na světě a informace zůstává zatím utajená.

Pohlaví potomka nebylo zatím oznámeno a sami rodiče tvrdí, že ho neznají, podle britských médií se ale většina předpovědí přiklání k tomu, že to bude dcera, pojmenovaná nejspíš Alice.

Narození a pohlaví nového přírůstku na královský dvůr formálně oznámí dokument, který bude vystaven na stojanu za branami Buckinghamského paláce, kde si ho budou moci přečíst všichni kolemjdoucí. Královský dvůr to oznámí také na sociálních sítích.