Na většině území republiky včera sněžilo od pozdního odpoledne až do noci. Meteorologové v noci vydali výstrahu před novým sněhem, některé vlakové spoje jsou zrušeny a v jižní části kraje ČEZ vyhlásil kalamitní stav.

Nejvíce sněhu napadlo na severozápadě republiky, kde se potýkali až s 20 cm.

Ve Středočeském kraji zastavily zlámané stromy provoz na železničních tratích Vrané nad Vltavou – Dobříš a Vrané nad Vltavou – Čerčany. Od osmi hodin od rána by se podle mluvčí Českých drah Radky Pistoriusové měly všechny problémy vyřešit.

A popadané stromy nedělaly neplechu jenom na kolejích. ČEZ vyhlásil kalamitní stav v okresech Benešov, Příbram, Praha-východ a Praha-západ, kde jsou až stovky lidí bez proudu. Problémy se doteď nedaří řešit.

Problémy se sněhem mělo i Letiště Václava Havla. Letadla během večera nabírala zpozdění a tři lety musely být dokonce odkloněny úplně.

Pozor si musí v těchto dnech dávat hlavně řidiči. Komplikovaná nebude jenom jízda ve městech, ale i na dálnici. Na 30. kilometru dálnice D1 u Vráže do obou pravých pruhů spadly přetížené stromy. Až doteď je pruh ve směru na Brno uzavřen, což výrazně zpomaluje celou dopravu.

Na druhou stranu ze sněhu se konečně těší lyžaři, kteří ho tuto zimu zatím moc neužili. Radost mají samozřejmě i děti. Těm akorát vypukly jarní prázdniny.