3. května 2007 zmizela z portugalského letoviska Algarve tehdy tříletá Maddie McCann. Byla tam na dovolené s rodiči, kteří v té době zrovna nedaleko večeřeli s přáteli. Ti po ní už 9 let zoufale pátrají a doufají, že svoji dceru najdou živou a zdravou.

Nyní jim možná svitla naděje. Policisté v Římě objevili dívku, která žije na ulici a mluví jen anglicky. Je hodně podobná Maddie a podle místních slyší na jméno „Maria“. Jenže ona sama pokaždé uvádí, že se jmenuje jinak. Na dívku upozornil britský Daily Mail.

Pátrači na internetu, kteří hledají ztracené děti, si všimli, že teenagerka je hodně podobná právě nezvěstné Maddie. Obě mají světlé vlasy, modré oči i podobné rysy v obličeji. Jediné, čím se liší, je skvrnka v oku, kterou Maddie ve třech letech měla, ale dívka z Říma ji nemá.

Zároveň by ale tulačka mohla být jinou ztracenou dívkou. V roce 2008 například dívku jménem Amanda Adlai z Michiganu unesl její otec. Teď by jí bylo 15 let. Také by mohlo jít o Mariu-Brigitte Henselmann z Německa, která zmizela v roce 2013 a bylo by jí nyní 16 let.

Italská policie se nyní snaží dívku identifikovat. Není to ale jednoduché, protože nemá žádné doklady, a navíc uvádí několik jmen.