Zatím neznámý muž má na svědomí minimálně dva útoky na mladé ženy.

K jednomu z nich došlo v chodbě domu na Tomkově náměstí, ke druhému pak na Slovanském náměstí.

Ani v jednom z případů neutrpěly naštěstí ženy žádné fyzické zranění, protože si počínaly velice duchapřítomně.

V rámci prvního útoku, ke kterému došlo koncem srpna v brzkých ranních hodinách na Tomkově náměstí, vešel dotyčný za jednadvacetiletou ženou do chodby bytového domu a s nožem v ruce po ní požadoval, aby se svlékla.

Dívka odmítla a sedla si do rohu. Neznámý muž ji začal rozepínat bundu a při tom ji několikrát lehce bodl nožem.

Mladá žena násilníkovi sdělila, že má astma, že může kdykoliv omdlít, a také, že je velmi dobře slyšet v bytech, když na chodbě někdo mluví. Muž jí vytrhl kabelku a z místa utekl. Přepadená tak přišla o doklady, mobilní telefon a částku asi pět set korun.

K dalšímu případu došlo druhý týden v září, krátce před šestou hodinou ranní, kdy s největší pravděpodobností stejný pachatel přepadl sedmnáctiletou dívku na Slovanském náměstí.

Vše se odehrálo také v chodbě jednoho z domů v době, kdy dívka roznášela letáky. Muž dívku přitlačil ke stěně a zakryl jí rukou ústa, aby nemohla křičet o pomoc. Vtom se ovšem na chodbě rozsvítilo světlo a poškozená ihned využila situace a podařilo se jí vyběhnout na ulici. Pachatel z místa utekl.

Násilníka, kterého při druhém napadení zachytila bezpečnostní kamera, se nyní policie pokouší vypátrat.

Policisté tak žádají občany o pomoc při pátrání po pachateli.

Jakékoliv informace, které by mohly pomoci ke zjištění totožnosti, pohybu či pobytu muže na záběrech, prosím sdělte policistům vyšetřujícím tento případ na telefonu 974 625 823, případně přes tísňovou linku 158.