Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Násilník Leo Beránek věří v podmínku: Advokát ho zpražil, za Ládina a mobil v base dostane spíš exemplární trest

Leo Beránek
Zdroj: Se souhlasem Bertena, Profimedia/koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
Zločin a trest

Soudem uznaný násilník a rapper Leo Beránek (32) si odpykává šestileté vězení za mlácení lidí, kteří mají i trvalé následky. Kromě toho, jak jsme již informovali, má na krku nově obvinění z podpory terorismu a také to, že ve vězení používal mobil a natočil tam videoklip Kluci z basy. A i když se muž utěšuje, že za nové skutky mu hrozí maximálně tak podmínka, námi oslovený právník to vidí naprosto jinak. „Bude exemplárně potrestán,“ myslí si JUDr. Jakub Drábek.

Leo Beránek: Za podporu terorismu věří v podmínku. Marně?

Průšvihář Leo Beránek se sice prý kvůli novému obvinění z podpory terorismu hodně vyděsil, nyní má být ale utvrzovaný v tom, že mu vlastně ani nic moc nehrozí.

„Teď ho čeká soud. Mluvili jsme ale s jeho právníkem, že mu kvůli tomu tetování dají maximálně půl roku podmínku. Že je to taková jejich msta. Leo samozřejmě není islamista, vždyť to ani není jeho tetování,“ uvedl pro Expres.cz rapper Otta Ferocity, který je s Beránkem v písemném kontaktu a stará se o jeho Instagram.

Leo věří v křesťanství, ale i v islám. Pomáhá mu to ve vězení přežít. Ale že si kvůli tomu, že se denně modlí na koberci, oni na něj vymyslí tohle... To je moc. Jsou akorát nas*aní, že mu nenašli ten mobil. Jsou z toho v pí*i,“ doplnil muž. Případ ale vyšetřují kriminalisté se specializací na terorismus, takže se zdá, že policie bere věc naprosto vážně. A muži určitě nepomůže, že jeho video s problematickým tetováním na YouTube vidělo skoro 600 tisíc lidí.

A ať to bylo s mobilem v kriminále jakkoli, jestli ho dozorci našli, nebo nenašli, redakce eXtra.cz již uvedla, že i kvůli tomu Leo čelí dalšímu obvinění za maření výkonu úředního rozhodnutí. Je překvapující, pokud advokát okolí odsouzence neinformoval i o tomto jeho dalším obvinění.

Advokát: Podmínka nehrozí, dostane další trest vězení

Že by opravdu za dva skutky, jeden, ohledně podpory terorismu, s trestní sazbou dva až osm roků, druhý, kvůli natočení klipu Kluci z basy, za až dvě léta, dostal rapper jen pokárání, je podle námi osloveného právníka spíš z říše snů.

„Podrobnosti případu pochopitelně neznám, vím jen to, co se objevilo v médiích. Ale i z toho si dovolím vyjádřit troufalý názor, že pokud dotyčný bude z obou nových skutků usvědčen, podmínka je podle mě spíše vysoce nepravděpodobná,“ sdělil eXtra.cz JUDr. Jakub Drábek.

„Za svou praxi jsem zažil již hodně překvapivých rozhodnutí, nicméně v tomto případě si musíme uvědomit, o jaké skutky jde a že se jedná o muže, jehož předchozí čin nebyl dosud zahlazen. Odpykává si teprve trest. To by měla být přitěžující okolnost. A pokud ve vězení natočil videoklip a nechal ho umístit na YouTube, nemuselo by být složité mu takový čin prokázat. Zcela jednoznačně se to dá považovat za maření výkonu úředního rozhodnutí a účelu trestu odnětí svobody,“ vysvětluje.

„Stejně tak bezpečně víme, že se v klipu pana Beránka objevilo tetování s Usámou bin Ládinem. Z pohledu justice může mít natáčení mobilem ve vězení paradoxně mnohem vyšší společenskou nebezpečnost. Kdyby dotyčný odešel od soudu s podmínkou, ostatním vězňům by to mohlo vyslat signál: ‚Dělejte si, co chcete, nic vám za to nehrozí.‘ Takže si dovolím vyřknout osobní názor, že zvlášť z tohoto důvodu dojde k exemplárnímu potrestání,“ pokračuje advokát.

Jiný už ale naší redakci dříve řekl, i že ona podpora terorismu, z níž je Beránek obviněný, ho může přijít hodně draho.

Kolik Beránkovi hrozí

Ohledně výše trestu je prý ale jen těžké hádat.

„Mohlo by jít o trest v dolní hranici vyšší z obou sazeb. Nedokážu si představit, že by v případě recidivy a takových skutků šlo o trest pod zákonnou hranicí. Pokud bych měl říci svůj názor, nepodmíněný trest by se mohl pohybovat kolem tří let odnětí svobody. Samozřejmě k tomu se případně připočítá doba, která bude v době pravomocného rozsudku zbývat z předchozího šestiletého trestu,“ myslí si.

Ale upozorňuje i na další možnost.

„Samozřejmě může dojít i k dohodě se státním zástupcem o vině a trestu. Ale přesto nepovažuji za reálné, že by soud takovou dohodu odsouhlasil, pokud by spočívala v podmíněném nebo příliš nízkém nepodmíněném trestu,“ doplnil Jakub Drábek.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy