Kauza sobotního útoku hokejisty Václava Bendy na návštěvnici zabijačkových hodů v restauraci 500 se pro manžela herečky Alice Bendové (39) nevyvíjí vůbec dobře.

Bulváru se totiž ozývají další a další svědci divokého incidentu a Benda má z ostudy kabát a visí nad ním hrozba trestního oznámení dvaadvacetileté studentky z Prahy, která zabijačku navštívila s partou, v níž bylo několik přátel a dokonce jedna příbuzná Bendové. Na místě se strhla potyčka, na konci které měl Benda udeřit pěstí dívku, jež se zastala příbuzné Bendové, které měl hokejista sprostě nadávat.

„Zastala jsem se kamarádky, která se s ním hádala, šlo samozřejmě o Alici,“ řekla nám napadená dívka, které jsme slíbili, že neuvedeme její jméno a fotografii, ale údaje má redakce k dispozici pro případný spor s Bendou: „Benda mi pak dal pěstí. Mám pochroumanou chrupavku, lékař na pohotovosti říkal, že mám neuvěřitelnou kliku, že mi nezlomil nos! Nejsem prý první holka, kterou již Václav Benda napadl,“ řekla nám napadená a její slova mezitím potvrdil jeden z hostů, podle kterého Benda po incidentu zbaběle prchl a pokoušel se jej bagatelizovat ještě v prvním kontaktu s bulvárem.

Naší redakci se mezitím ozvala další svědkyně incidentu s tím, že by ráda popsala, co viděla a také prožila, protože patřila k dívkám, na které se obořila Bendova partnerka Kateřina, která se do následné bitky aktivně zapojila: „Při potyčce jsem byla ta, do které se pustila přítelkyně Bendy poté, co jsem řekla, ať nechá moji kamarádku na pokoji. Začala do mě strkat a sprostě nadávat, zatímco moje kamarádka chtěla uklidnit Bendu při slovním konfliktu s příbuznou Alice Bendové, která se byla v podniku bavit s námi. Poté kamarádce vrazil pěstí do obličeje. Kdyby se nezastala právě kamarádka, myslím, že by ublížil právě dané osobě. Vše se stalo ve vchodu restaurace,“ říká svědkyně, jejíž identitu a výpověď máme stejně jako v případě ostatních svědků k dispozici.

Zajímavé věci se děly i po rvačce. Svědci, o kterých jsme psali předevčírem, vypovídali, že Benda prchnul z podniku krátce po rvačce a obsluze, která chtěla volat policii, řekl, že se nic nestalo. Nové svědectví tuto verzi potvrzuje.

„Když jsme kamarádku ošetřili, zašli jsme za Bendou ke stolu říct mu, co si dovoluje mlátit ženy, a opět se do nás pustila jeho přítelkyně a zaala slovně i fyzicky útočit. Poté, co se dozvěděli přítomní muži, že udeřil Benda dívku, začali ho vyzývat k tomu, aby se omluvil, a byli na něho pořádně naštvaní. On jen začal říkat, že to není pravda, a jeho přítelkyně na všechny sprostě křičela, že by holku neuhodil. Poté odešel dovnitř, zaplatil a odjel taxíkem. Kamarádce nos okamžitě napuchl, strašně hořel a i po chvíli stále smrkala krev. Skvělá byla obsluha restaurace, která se o kamarádku starala a ledovala jí nos.“

Napadená má podle lékařské zprávy pochroumanou chrupavku a zvažuje na hokejistu trestní oznámení. Ten se k celé věci staví velmi statečně, o incidentu tvrdí, že „nemůže za to, že se kolem něj někdo postrkal“, a krátce poté, co se o věc začal zajímat bulvár, se podle našich informací přes příbuzné Bendové pokoušel kontaktovat napadenou.

Zajímavý je i postoj restaurace, kde sice napadené poskytli první pomoc, ale hokejistovi umožnili se zdekovat. Že Benda není v podniku cizí, vyplývá i z tvrzení obsluhy. Jen jsme se na incident telefonicky zeptali provozního, pochválili poskytnutí první pomoci a ptali se, zdali v případě trestního oznámení poskytne policii kamerový záznam a zda tento v hospodě mají, přišla studená sprcha: „To, co se napsalo, bylo úplně jinak, je to hrozně nafouknutý,“ řekl nám a na naši odpověď, že incident shodně popisují čtyři svědci, hovor ukončil s tím, že se nebude k ničemu vyjadřovat."

Z facebookového profilu podniku je patrné, že jej Benda a další bývalí či současní hokejisté HC Sparta navštěvují poměrně často, na profilu hospody dokonce visí fotografie Bendy, jeho milenky a dvou dětí, které má s Bendovou, Vašíka (5) a Alice (2).

Byli jste svědky incidentu? Komu věříte? Napište nám na redakce@extra.cz nebo volejte redakční horkou linku 725 869 538.