Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Naše Bardotka Olga Schoberová slaví 75 let! Jak šel čas s první Češkou z obálky Playboye?

Olga Schoberová byla první Češkou, která se objevila na titulní straně
časopisu Playboy (1964).
Zdroj: Facebook/pinterest.com
+ Dalších 6 fotografií
Česká Brigitte Bardot – tak byla nazývána krásná herečka Olga Schoberová, která slavila úspěchy na filmovém poli nejen u nás, ale dokonce i v Americe. Jak šel čas s tímto sexsymbolem šedesátých let, který mezi své přátele počítá i slavného Roberta Redforda?

Půvabná Olga Schoberová s kariérou u filmu zpočátku vůbec nepočítala. Po skončení střední školy nastoupila jako fakturantka do Technomatu, kde se vyráběly elektronické součástky. Už tam její vzezření poutalo pozornost. Kromě krásné tváře měla velmi živočišnou povahu a byla ráda středem pozornosti.

Moc peněz si jako fakturantka nevydělala, a tak začala pózovat pro reklamy. Její tehdejší přítel, kreslíř Kája Saudek, jí poradil, aby si odbarvila vlasy na blond a jejich hustotu doladila bohatým příčeskem.

Z fakturantky hvězdou

Plavovlasé krásky z plakátu si okamžitě všiml režisér Antonín Kachlík, který ji obsadil do filmu Bylo nás deset. Hned rok nato dostala pozvání na konkurz do westernové parodie Limonádový Joe, která odstartovala její kariéru. Československý Filmexport ji začal okamžitě nabízet do světa za železnou oponou a během jednoho roku jí zprostředkoval natáčení hned tří filmů v Německu, poté následovala Itálie.

Všichni se shodují na tom, že Olga velkou herečkou nebyla a filmy hlavně zdobila. Ale své role zvládala do puntíku.

Titulní strana v Playboyi a hurá do Hollywoodu

Západní tisk začal Schoberovou přirovnávat k herečce Ursule Andress nebo k Brigitte Bardot, což jí také přineslo velkou popularitu – samotný vydavatel Playboye Hugh Hefner ji vybral na titulní obálku slavného časopisu.

Úspěšná Schoberová začala přitahovat muže jako magnet. Ucházel se o ni například syn malíře Alfonse Muchy Jiří nebo režisér Juraj Jakubisko. Jejím prvním manželem se ale stal americký herec a kulturista Brad Harris, díky němuž se Olze otevřela cesta do Hollywoodu.

Mnohem důležitějším momentem se ale pro ni stala chvíle, kdy ji její kamarád Miloš Forman pozval na večírek k Barbře Streisand. Ta ji ve svém domě usadila vedle svého přítele, filmového producenta a pozdějšího prezidenta společnosti Warner Brothers, Johna Calleyho. Netušila, co tím způsobila. Calley se do Olgy zamiloval a o dva roky později se vzali.

Před kameru se ale Schoberová v Hollywoodu nepostavila a hrát jezdila do Československa. Tehdy se objevila ve filmu Adéla ještě nevečeřela nebo ve snímku Vrak.

Z hvězdy ženou v domácnosti

V Americe se Olze žilo blaze. Bydlela v luxusní čtvrti v Beverly Hills, přátelila se s velkými hollywoodskými hvězdami a stala se z ní matka na plný úvazek.

Svou hereckou kariéru nakonec pověsila na hřebík a s Calleym se rozvedla. Už léta pendluje mezi Prahou a Los Angeles, kde žije její dcera Sabrina. S médii Schoberová nekomunikuje a k filmu se vrátit nehodlá, protože nechce přijít o svou svobodu. A možná také proto, že by ráda, aby ji měli všichni stále v paměti jako největší sexsymbol Československa.

Související články

Další články