Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

NASADILI TY NEJLEPŠÍ: Po Češích schvalujících teror v mešitě jdou TIHLE MACHŘI!

Zdroj: Profimedia.cz/Facebook
+ Dalších 50 fotografií
Schvalování terorismu
Od soboty policie prošetřuje tisíce komentářů, v nichž řada Čechů vychvalovala teroristu Brentona Tarranta (28). Ten v pátek v novozélandském městě Christchurch vystřílel dvě mešity, zemřelo 50 nevinných lidí včetně malých dětí. Schvalování terorismu je v tuzemsku trestný čin. Po autorech nenávistných textů jdou kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ).

Zarazit nechutnou nenávist a schvalování chladnokrevného vraždění, které se v Česku šíří jako lavina, mají ti nejpovolanější. Na komentáře, v nichž se lidé nezdráhají vyjadřovat podporu teroristovi Brentonu Tarrantovi (28) z Nového Zélandu, si posvítí špičkoví kriminalisté.

Machři z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) za sebou mají nespočet úspěchů. Poslední zářez na pažbě si připsali před třemi dny. Ve spolupráci s policisty ze sousedních zemí rozbili rozsáhlý gang pašeráků lidí. Ti měli zajišťovat převozy nelegálních migrantů z oblasti jihovýchodní Asie přes Ukrajinu a Česko do Německa.

Autorům textů, které jsou oslavou nelítostného teroristy, hrozí v případě odsouzení až dva roky za mřížemi. „Je to hrdina. Jak už tu někdo psal, doufám, že inspiroval ostatní. Mělo se jich postřílet ještě víc. Je to můj názor, za ním si budu stát,“ napsala třeba Marie, která pracuje v České poště. Podobné i mnohem horší komentáře se dají počítat na tisíce.

„Zatím mohu pouze sdělit, že se věcí zabýváme a vyhodnocujeme příslušné informace,“ potvrdil eXtra.cz mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej, že prověřování zastánců terorismu intenzivně probíhá. Předcházelo tomu oznámení policejního prezidenta Jana Švejdara (51) i ministra vnitra Jana Hamáčka (40).

Tarrant útočil v pátek v novozélandském městě Christchurch, pomáhali mu tři další lidé. Vystřílel dvě tamější mešity, mezi 50 oběťmi byli i dvouletý chlapeček nebo čtrnáctiletý teenager. Další vážně zraněné děti bojují v nemocnicích o život. Terorista už v sobotu poprvé stanul před soudem, neprojevil však žádnou lítost.

Související články

Další články