Narvaná vinotéka a žádné roušky, piknik uprostřed Brna. Češi porušují opatření
Zůstaňte o Velikonocích ještě doma, nebo to špatně skončí, vyzývala minulý týden vláda. Mnozí neuposlechli a z opatření proti koronaviru už si nic nedělali. Napříč celou zemí je museli rozhánět policisté.
Ve čtvrtek našla hlídka na Blanensku vinotéku plnou lidí. „Bezmála dvanáct lidí sedělo bez roušek v restauračním zařízení a popíjeli alkohol. Někteří z nich se snažili při vstupu policistů z vinotéky odejít,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Koryťáková.
Muži zákona navíc zjistili od svědků, že nešlo o výjimku a majitelka vinotéky rozlévá zákazníkům víno pravidelně. Teď ji čeká tučná pokuta, stejně jako všechny hosty.
Golf hrála bez roušky
Vládní opatření už nezajímalo ani skupinu mladých lidí v Brně. Udělali si v jednom z městských parků piknik i s alkoholovým „pohoštěním“. Policisté je museli vyprovodit. „Je zakázáno sdružovat se na veřejnosti a vás je tady moc,“ říkali zklamaným mládežníkům.
Lidé bez roušek museli policisté během velikonočního volna napomínat i na brněnské přehradě. Jedna žena se dokonce bez roušky vypravila hrát golf.
Michael je manipulátor, tvrdí Aneta ze Survivoru. Po zradě ho vyškrtla ze svého života
Související články

Policisté na Petříně rozehnali děti na bobech: Porušily nařízení i vyhlášku

Dodržujte opatření, nebo přijde totální lockdown, varuje Babiš Čechy

Roman Prymula plánuje kroky proti koronaviru: Lidé by mohli karanténu trávit v hotelu

Ministr Prymula o nových opatřeních: Vše se bude v následujících týdnech zpřísňovat
