Fanoušci a ctitelé Míši, nemusíte se bát, zpěvačce opravdu nehráblo a lásce se nebrání. Jen si odskočila do Kutné Hory, kde zahájila výstavu o Bobu a Bobkovi, Patovi a Matovi a vtipech Vladimíra Jiránka. Přijela sama, tak se chtěla k někomu přitulit. I dceru Elišku musela nechat doma.

„Moc mě mrzí, že jsem dceru nemohla vzít s sebou, už jen proto, že večerníčky Boba a Bobka sleduje moc ráda. Nebylo jí ale dneska moc dobře, a tak jsem ji nechala radši doma v posteli. Na výstavu ji vezmu jindy,“ prozradila nám posmutněle, když se díky výstavě v Kutné Hoře vrátila zpět do dětských let.

V sobotu byla v Galerii Středočeského kraje zahájena retrospektivní výstava HUMOR významného českého ilustrátora Vladimíra Jiránka. Od července do října budou v prostorách vizuálních heren a přidružených chodbách k vidění originální kresby z Jiránkova celoživotního díla. Slavnostního zahájení se zúčastnil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera, který nad ní převzal záštitu, a právě zmiňovaná zpěvačka a muzikálová herečka Michaela Nosková.

Ta teď má sice smůlu v lásce, ale na expozice chce určitě znovu přijet, aby je ukázala své dceři, která z toho bude mít ohromnou radost. Výstava je jak pro děti, tak i pro jejich rodiče, kteří také rádi zavzpomínají na nezapomenutelné pohádky.

První část unikátní výstavy je věnována tvorbě pro děti a mládež, ve které dominují originální loutky z kultovních příběhů o dvou nezručných kutilech Pat a Mat a příběhy Králíků z klobouku – Bob a Bobek. Expozici dominuje interaktivní koutek se speciální Light Art tabulí, na kterou lze kreslit světelným paprskem Jiránkovy charakteristické postavičky.

Druhá část vystavuje výběr těch nejlepších kreslených vtipů včetně unikátních barevných maleb, které byly pro Jiránkovu tvorbu opravdu výjimečné. „Vladimír Jiránek měl neobyčejný výtvarný talent, který skvěle propojoval s literárním nadáním a smyslem pro humor. Jeho vtipy i animované filmy mám velmi rád. Chtěl bych poděkovat všem, kteří za výstavou stojí a za to, že je umístěna v těchto krásných prostorách jezuitské koleje,“ řekl Miloš Petera, hejtman Středočeského kraje. Vladimír Jiránek nakreslil za svůj život přes 3000 vtipů. A právě vtipy vévodí druhé části výstavy, která zobrazuje exkluzivní výběr vtipů například o politice, revoluční době, medvědovi, doktorovi nebo ženách.

Výstava Vladimír Jiránek HUMOR bude pro veřejnost v Galerii Středočeského kraje otevřena od 3. 7. 2016 do 16. 10. 2016 od úterý do neděle mezi 10:00 a 18:00.