Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Nárůst nákazy koronavirem v Česku zrychluje. Čeká se na plošné testování

(Ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
koronavirus
Česko hlásí zrychlení nárůstu počtu potvrzených případů nákazy novým koronavirem. Ve čtvrtek zrychloval už třetí den za sebou, přibylo 103 pacientů s nemocí Covid-19. Čeká se také na výsledky plošného testování.

Čtvrtek byl třetím dnem v řadě, kdy v Česku zrychlova nárůst počtu nakažených koronavirem. Nemoc Covid-19 se potvrdila u 103 lidí a celkový počet infikovaných vzrostl na 7682.

Přitom v týdnu od 20. do 27. dubna se růst nových nakažených postupně snižoval, v pondělí se nakazilo pouze 41 lidí. Od pátku 13. března šlo o nejmenší přírůstek za den.

Zároveň odborníci čekají na výsledky plošného testování, které v uplynulých dnech probíhalo. Podle epidemiologa Rastislava Maďara se ukáže, že nakažených bylo v Česku velmi málo. "Zdá se skutečně, že je velmi nízká, vypadá to na číslo pod jedno procento. Z praktického hlediska to znamená vysokou vnímavost naší populace a naopak malou přítomnost viru v ČR," řekl Maďar webu tn.cz.

Vláda postupně rozvolňuje opatření, ministr Adam Vojtěch (za ANO) uvedl, že situace je "stále velmi stabilní". "Vyvíjí se dobrým směrem. Roste počet vyléčených, přes 40 procent se z onemocnění dostalo," prohlásil na tiskové konferenci.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy