Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Narozeny do nevěstince: 5 srdcervoucích fotek ze známé vykřičené čtvrti v Kalkatě

Zmařený potenciál: Zatímco z mnoha mladých dívek se stanou prostitutky, chlapci obvykle vstupují do různých pouličních gangů.
Zdroj: Archiv
+ Další fotografie

Nechvalně proslulý slum Sonagachi v Kalkatě je považován za jednu z největších vykřičených čtvrtí v celé Asii. Odhaduje se, že své tělo je zde nuceno prodávat až 12 000 dívek mladších 18 let. Většina z nich je přitom ráda, když se jim podaří vydělat 2 USD (cca 40 Kč) denně.

Fotograf Souvid Datta, který v současné době žije a tvoří v Londýně, nedávno do Sonagachi odcestoval, aby se pokusil co nejvěrněji zachytit tamější atmosféru. Vznikla tak unikátní kolekce, kterou tento mladý nadějný umělec příznačně nazval "Cena za dítě".

"Jde o skutečný ráj obchodníků s bílým masem a pouličních gangů," konstatoval jednadvacetiletý rodák z Bombaje krátce po svém návratu do Velké Británie

O takzvané Ulici červených světel v Kalkatě byl v roce 2004 natočen dokumentární film Born Into Brothels: Calcutta's Red Light Kids, který později získal Oscara. Souvidovy fotografie však dokazují, že navzdory snahám řady nevládních organizací se v Sonagachi za uplynulých deset let v podstatě nic nezměnilo. Stále jde o děsivé místo, kde většina dětí nikdy nepozná, co je to láska…

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy