Devět měsíců se těšíte na miminko a místo vytouženého novorozeněte se vám narodí znetvořený tvor s jedním okem. Jak se museli rodiče, kterým se Kyklop narodil, cítit? A co tuto vadu způsobilo?

V egyptské soukromé porodnici se v říjnu roku 2015 narodil zvláštní tvoreček. Vypadal jako Kyklop z řecké mytologie!

Chlapeček se narodil se zvláštní vadou a místo nosu měl uprostřed obličeje jedno velké oko. Okamžitě se začalo spekulovat, co mohlo tuto strašnou vadu způsobit, a závěr je, že došlo k radioaktivnímu ozáření.

Malý chlapeček přišel na svět v severovýchodním egyptském městečku El Senbellawein a žil pouze pár hodin. Dítě mělo navíc i řadu tělesných defektů a scházel mu konečník. Rodiče se s touto hrůznou životní tragédií nedokázali smířit, a tak jsou v péči odborníků a léčí se z traumatického šoku, ke kterému při porodu došlo. Celý porod vedl doktor Ahmad Badruddin, který prozradil, že se toto znetvoření zvané kyklopie častěji vyskytuje u zvířat a u lidí jde o velmi vzácnou vadu.

Rodiče i přes velkou bolest, kterou jim ztráta dítěte přinesla, souhlasili se zveřejněním fotografie a doufají, že to napomůže vědeckým účelům. Přesto, že je tato vada velmi vzácná, shodli se vědci, že bývá důsledkem radioaktivního ozáření nebo užíváním různých nevhodných léků během těhotenství. Většina takto postižených dětí umírá během těhotenství nebo přežijí jen pár hodin po porodu.