„Ten Zeman je už vážně dost trapnej, tak když už se rozhodl mu dát milost, kterou už dostal k podpisu, nechápu, na co čeká? Dělá okolo toho opravdu zbytečný divadlo! Jinak to Kajínkovi přeju, jelikož je nevinnej a doufám, že se mu povede žádat o znovuotevření případu a ukáže se opravdu, že to nemohl udělat.“ Takovýmito názory se internetové diskuze jenom hemží a neutichají, ba naopak, sílí.

„Komedie, buď mu milost dal nebo ne, tak jak to je pane prezidente?“

„Už to trvá nějak dlouho, na co čeká?“

„Chudák Kajínek, na něj to musí být pěknej nápor na nervy, vědět, že dostane co nejdřív milost, ale ta stále nepřichází.“

„Svoje si už odseděl, tohle je na hlavu!“

Přes hlasy veřejnosti to ale vypadá, že pan prezident čeká, až opět začne pracovní týden. O víkendu se přeci nepracuje, že?

Sám tuto mediální kauzu vytvořil tím, že Kajínkovi milost vůbec udělil. Chtěl tím pravděpodobně zastínit vládní krizi, což se mu sice podařilo, ale sobě, zdá se, příliš nepomohl a opět čelí kritice za zbytečné protahování situace.

Ať už tím chtěl potrápit čekající novináře nebo rozdmýchat už tak dost vysoké napětí, nakonec je zase kritizován. Koho tím totiž týrá především, je Jiří Kajínek.