Zatím je to jako z pohádky. České tenistky totiž v Riu excelují. Kdo by to byl čekal, že budeme mít v semifinále hned dvojí zastoupení. V ženské čtyřhře se totiž dalším triumfem blýskly Šafářová se Strýcovou a ve dvouhře zcela suverénně zahrála Petra Kvitová. Před malou chvílí navíc ze tří mečbolů dokázaly postoupit Hlaváčková s Hradeckou. České tenistky jsou tak v Riu dnes stoprocentní!

Šafářovou sice od začátku olympiády trápí problémy se žaludkem, ale ty postupně odeznívají a kvalita její hry jde nahoru. Dnes sice společně se Strýcovou prohrály první sadu, ale pak se zlepšovaly a nakonec postup urvaly ve třetím setu.

Zcela suverénně postoupila do boje o cenné kovy Petra Kvitová. Ta měla ve čtvrtfinále nepříjemnou soupeřku, Ukrajinku Elinu Svitolinovou, která v předchozím kole vyprovodila z turnaje Serenu Wiliamsovou, zničila ji 6:2, 6:0!

Jako poslední si semifinálové místo zajistily i Hlaváčková s Hradeckou. Obhájkyně stříbrných medailí sice čelily ve třetí sadě proti Ruskám Kasatkinové s Kuznětsovou třem mečbolům v řadě, ovšem krušné momenty zvládly a nakonec triumfovaly po výsledku 6:4, 4:6 a 7:5. Je tak stále možné, že se v boji o zlato proti sobě postaví dva české páry a to by znamenalo jistotu dvou cenných kovů!