Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Narkomani v nouzi: Z nedostatku drog jsou agresivní, hází po lidech roušky i vložky

Policisté řeší ještě větší problémy s narkomany.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
problémy
Nouzový stav prožívá celé Česko. Komplikace týkající se opatření doléhají i na narkomany, kterým se uzavřením hranic výrazně snížil přísun drog. Jelikož je pohyb osob omezený a do lékáren chodí pouze lidé v nejnutnějších případech, klesá i produkce drog v tuzemsku. Narkomani tedy prožívají krušné chvíle spojené s abstinenčními příznaky, při kterých dokážou být velmi agresivní. Problémy s nimi mají hlavně policisté a členové ochranky.

Na internetu se objevují výpovědi pražských policistů, kteří řeší agresivní narkomany. Těm chybí jejich drogy a stávají se z nich doslova šílenci. Z důvodu uzavření hranic a nařízeného omezeného pohybu osob si mohou narkomani maximálně jít nakoupit do obchodu potraviny.

Snížený přísun drog

Nouzový stav doléhá na osoby závislé na drogách opravdu ve velké míře. O tom vědí své policisté, kteří častěji než kdy jindy řeší případy agresivních narkomanů. "Tak nejhorší jsou feťáci. Zavřené hranice způsobují nedostatek drog, v lékárnách už si taky tak dobře nenakoupí a přestává se vařit i u nás," vysvětluje policista v jedné z komunikačních aplikací. "Jejich absťáky... To je jak v Zombie filmu. Těžká agresivita, útoky... to ještě bude mazec," přibližuje současnou situaci mezi narkomany.

S útoky narkomanů se nesetkává jen policie, ale i členové ochranky, kteří musí čelit nepříjemným atakům. "Jedna fetka u OC 6 po ostraze hodila roušku a krvavou vložku. Vyběhla ven, nato volal autobusák, že šílená ženská bez roušky mlátí hlavou o skleněný přístřešek zastávky. Ta byla totálně šílená. Ve dvou jsme měli co dělat," popisuje konkrétní případ ženy, která se proměnila zřejmě kvůli nedostatku drog v šílence.

Problémy se zadržením narkomanů

Strážníci si stěžují i na to, že mnohdy vypadají před kolemjdoucími jako násilníci, když se snaží zpacifikovat nepříčetnou osobu. "Nejlepší ve dvou zalehnout a počkat, až se vyšťaví. Problém ale je, že veřejnost vidí, že městská policie nebo PČR vraždí 'ženskou', a nevidí souvislosti. Takže se to otáčí proti tobě. Další potíž je i práh bolesti, který mají úplně někde jinde, takže tomu zlomíš ruku jak nic," pokračuje ve výčtu problémů s agresivními narkomany jeden z policistů.

Také jste se v posledních dnech setkali s nepříčetnými narkomany? Za jejich agresí zřejmě stojí nedostatek drog, na kterých jsou závislí. Otázkou však zůstává, kam tato situace může až dojít...

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy