Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Narkobaron z Narcos promluvil po 32 letech: O kartelu nevím a ta mrtvola na zahradě taky nesouhlasí

Narkobaron z Narcos promluvil po 32 letech: O kartelu nevím a ta mrtvola na zahradě taky nesouhlasí
Zdroj: Profimedia/Telemundo
Drogy

Jeden z nejznámějších narkobaronů Miguel Ángel Félix Gallardo (75) promluvil po 32 letech ve vězení. Někdejší vůdce největšího mexického kartelu zvaného Guadalajara sedí za mřížemi za řadu zločinů, včetně vraždy amerického federálního agenta Enriqueho Camareny. Gallardo ale všechna obvinění popřel, jak uvedl pro televizi Telemundo, žádný zločin nespáchal.

Miguel Ángel Félix Gallardo je pravděpodobně nejznámějším narkobaronem z Mexika. Rodák z chudé oblasti Culiacán se živil pěstováním a prodejem marihuany. Byznys mu kvetl, a tak v 70. letech spolu se svými společníky Ernestem Carrillem a Rafaelem Quinterem založil nechvalně proslulý drogový kartel z Guadalajary. 

Zavraždil agenta DEA

Zprvu se soustředili jen na marihuanu, a to včetně její pašování do USA. Později ale začali kšeftovat i s kokainem, které pomáhali pašovat z Kolumbie so Států. K tomu všemu logicky patřily úplatky, praní špinavých peněz, vydírání a vraždy, ať už lidí z konkurenčních kartelů nebo civilistů. Sám Gallardo si zlomil vaz především vraždou amerického federálního agenta Enriqueho „Kiki“ Camareny, který byl kartelu na stopě. Jeho mrtvola byla později nalezena právě na pozemcích Gallarda.

Nechvalně proslulý narkobaron se do vězení dostal už v roce 1989. Odsouzen byl ale až v roce 2017, kdy ho soud po neuvěřitelně dlouhých 28 letech shledal vinným za vraždu Camareny a řadu dalších zločinů. Ačkoliv si Gallardo zamřížemi odseděl už 32 let, nikdy veřejně nepromluvil. To se ale nyní změnilo, když poskytl rozhovor reportérce televize Telemundo.

Čeká na smrt

Narkobaron podle očekávání vše popřel. Ani po dlouhém čtvrtstoletí ve vězení se k ničemu nepřiznal. Dle svých slov pouze farmařil a žil obyčejný život se svou ženou a dcerou. Prý byl jen obětním beránkem a sám netuší, za co ho vězní. Naopak si postěžoval, že mu ve vězení odmítají přístup k právníkovi. Navíc s ním údajně dozorci zacházejí špatně, což se podepsalo na jeho zdraví.

"Zdraví mám bídné, rodina mi připravuje hrob u kořenů stromu. Přišel jsem o všechno, o manželku, dceru i hmat, sluch a zrak. Jsem živoucí mrtvola, která nečeká už na nic jiného, než aby byla zakopána pod strom," postěžoval si reportérce jeden z největších zločinců mexické historie. Právě o něm Netflix natočil sériál Narcos: Mexico, který rozebírá Gallardův i Camarenův příběh. 

Související články

Další články