Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Narkobaron Amado Carrillo Fuentes měl zemřít při plastice, smrt ale možná zfixloval a žije v luxusu

José María Yazpik jako Amado Carrillo Fuentes v Narcos: Mexiko.
Zdroj: Se souhlasem Netflixu / Profimedia (koláž eXtra.cz)
+ Dalších 5 fotografií
Narkobaron

Narkobaron Amado Carrillo Fuentes, který se stal předlohou třetí řady úspěšného seriálu Narcos: Mexico z produkce Netflixu, patřil v 90. letech k nejmocnějším drogovým bossům v Mexiku. Populární seriál přiblížil svět drogových kartelů i soupeření o moc - a v popředí toho všeho stojí zmíňovaný narkobaron, který byl známý jako Pán nebes. Osudnou se mu stala plastická operace. Co se s ním stalo? Je možné, že svou smrt předstíral a žije na Kubě? Čas od času se objeví pochybnosti o jeho smrti, které nyní rozvířil i seriál Netflixu.

Narkobaron Amado Carrillo Fuentes byl nemilosrdný a nepolapitelný. Výše jeho majetku byla vyčíslena na závratných 25 miliard dolarů, což z něj činilo nejmocnějšího drogového dealera v Mexiku v 90. letech. Letos před Vánoci by oslavil 65. narozeniny. Podle některých spekulací není vyloučeno, že si toto půlkulaté jubileum užije, protože jeho smrt měla být fingovaná.

Kokainová flotila Pána nebes

Narkobaron Amado Carrillo Fuentes, který byl velkým rivalem El Chapa, si vysloužil přezdívku Pán nebes. Patřila mu totiž letecká flotila Boeingů 747, kterou hojně využíval k pašování kokainu z Kolumbie na mexicko-americkou hranici. Právě to mu umožnilo dostat se na vrchol a stát se nejmocnějším mexickým pašerákem. Příhodnou přezdívku získal i z toho důvodu, že byl prvním narkobaronem, který využíval ve velkém k přepravě kokainu soukromá letadla.

Carrillo vyrůstal s 11 sourozenci, musel se tedy umět prosadit už odmalička. Jeho mentorem v obchodování s drogami se stal jeho strýc Ernesto Fonseca Carrillo, známý jako Don Neto, který byl jedním ze tří spoluzakladatelů kartelu Guadalajara. Fuentes držel dohled nad zásilkami drog tohoto kartelu a během svých „učednických“ let se dozvěděl o pašování drog vše, co bylo potřeba.

Postupně se vypracoval až post vůdce kartelu Juarez. Hlavou tohoto kartelu se stal poté, co zabil jeho někdejšího bosse Rafaela Aguilara Guajarda. Shodou náhod to byl jeho bývalý přítel. Carrillo proslul svou nemilosrdností a touhou po co největší moci. Při budování svého impéria vyjednával s kolumbijskými kartely o stále většímu podílu na distribuci drog. S jídlem roste chuť a čím dál mocnější Carrillo chtěl rozšířit svůj kartel v co největší míře do USA.

Carrillo vynikal v korumpování mexických úředníků i politiků. Na jeho výplatní listině byli i nejvyšší představitelé boje s drogami v Mexiku.

Nevydařená operace nebo úmysl?

Ocitl se hledáčku amerických i mexických úřadů a na jeho hlavu byla vypsána tučná odměna. Dařilo se mu úspěšně unikat spravedlnosti a oproti mnoho jeho kolegům z branže se nedostal do vězení. Jenomže jeho pronásledovatelé byli čím dál blíž, a tak se rozhodl změnit vzhled. Do nemocnice nastoupil pod falešnou identitou a dne 4. července 1997 podstoupil rozsáhlou plastickou operaci. Mělo jít o operaci obličeje i liposukci. Jenomže nastaly komplikace a 41-letý narkobaron během operace zemřel. Mělo se jednat o infarkt.

Fuentes byl v důsledku nevydařené operace znetvořený, což je patrné na zveřejněném videu z jeho pohřbu, ve kterém leží v rakvi. Ihned se vyrojily spekulace, jestli je to skutečně jeho tělo. Podle znetvořeného obličeje na hrůzném videu jej identifikovat nebylo možné. Údajně neexistuje žádná DNA ani forenzní důkazy, které by spojovaly tělo v rakvi s Fuentesem.

Konspirační teorie podpořilo prohlášení jeho bratrance na pohřbu. Sergio Carrillo měl říci: „Amado je v pořádku. Je naživu. Podstoupil operaci. Podstoupil ale také operaci na jednom nešťastníkovi, aby si všichni včetně úřadů mysleli, že je to on.“ Předstíral skutečně svou smrt, aby unikl ze spárů FBI? Proslýchalo se, se poté uchýlil na Kubu, kterou navštívil i několik měsíců před svou smrtí. Mnoho z jeho někdejších pronásledovatelů nevěřilo tomu, že prohnaný kokainový baron zemřel. Nicméně Americká protidrogová agentura (DEA) uvedla, že jde asi o podobné tvrzení, že žije Elvis Presley.

Konspirační teorie

Nicméně tvůrci konspiračních teorií měli žně, a to nejenom kvůli prohlášení jeho bratrance na pohřbu, ale i kvůli dalším událostem. Doktor Jaime Godoy Singh, který vedl neúspěšnou plastickou operaci, byl nedlouho na to nalezen mrtev. Stejný osud stihl i jeho dva asistenty. Byli zavražděni. Všechna tři těla se nacházela v sudech naplněných cementem. Obětem byly podle policejní zprávy vytrhány nehty a těla byla pokryta popáleninami. Nešťastníci byli zcela jistě mučeni.

Fuentes měl být také roky po své údajné smrti spatřen po boku své dcery, alespoň se to tedy psalo v mexickém tisku. Přímý důkaz však neexistuje. Oficiálně je považován za mrtvého, čas od času se však objeví informace, že žije, jak například uvádí The Sun

Rodina Amada Carrilla Fuentese

Jeho manželkou byla Candeleria Leyva Cardens. Pár měl tři děti, včetně Vicente Carrillo Levya, který se vydal ve šlépějích svého otce a stal se vůdcem kartelu Juarez.

Související články

Další články