Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Nařkli ho z nehezkého jednání: Činžák na Vinohradech získal Munzar (†85) za podivných okolností!

Zdroj: Mapy.cz/Profimedia.cz
+ Dalších 36 fotografií
Podrobnosti
Na sklonku života se stal Luděk Munzar (†85) milionářem. V jedné z nejdražších pražských čtvrtí Vinohrady vlastnil činžák za desítky milionů. Poněkud zarážející je ale způsob, jak k němu přišel. Zkraje 90. let ho totiž restituovala hercova sestřenice Alena Munzarová (†88).

Vila v pražských Modřanech nebyla jedinou nemovitostí Luďka Munzara (†85). Vlastnil i činžovní dům v ulici Korunní na Vinohradech, jehož odhadovaná hodnota se šplhá k 50 milionům korun.

Dům v jedné z nejdražších čtvrtí hlavního města ale původně patřil sestřenici zesnulého herce. Lékařka Alena Munzarová ho restituovala na začátku 90. let. Přestože nikdy neměla děti, měla údajně jasno, kdo činžák zdědí. Jak už před třemi lety upozornil web Blesk.cz, bratr to prý za žádných okolností být neměl!

„Alena Munzarová sepsala v roce 2000 vlastní rukou závěť. Paní Munzarová si vysloveně nepřála, aby dědil její bratranec Luděk Munzar, jeho žena Jana Hlaváčová a jejich děti," řekl serveru před třemi lety advokát Miloš Kopecký. Za jejím rozhodnutím měla údajně stát hádka o majetek na venkově z minulosti.

Jenomže pak Alena onemocněla zákeřnou Alzheimerovou chorobou. Kopecký tvrdí, že se začal o dům starat a paní Munzarové sehnal odbornou péči. "Pan Munzar v roce 2010 zjistil, že je sestřenice v léčebně, a o dva roky později podal k soudu návrh na zbavení způsobilosti k právním úkonům,“ pokračoval Kopecký s tím, že Munzar se stal opatrovníkem své sestřenice. Díky tomu se prý dozvěděl o obsahu závěti.

Rozprodej bytů za hubičku?

„Pan Munzar jako opatrovník pak podal na soud návrh, aby dům byl bezúplatně vložen do nadace nesoucí jméno Aleny a Luďka Munzarových, která je ovládána výlučně hercem, jeho dcerou Barborou Munzarovou a jejím partnerem Martinem Trnavským," uzavřel Kopecký pro Blesk.cz.

Po smrti Aleny Munzarové se její jméno z názvu nadace tiše vytratilo. Luděk s Bárou a Trnavským pak prý v činžáku prodali několik bytů za podezřele nízkou cenu. Prostřednictvím Nadace Munzarových si rovněž několikrát financovali vlastní divadelní aktivity.

Po smrti Luďka Munzara, který naposledy vydechl v sobotu v modřanské vile, zůstali členy správní rady nadace pouze Bára Munzarová a Martin Trnavský.

Související články

Další články