Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Naráz jí odešli dva muži života: Dara Rolins posílá vzkaz pro Karla Gotta i Petra Vlasáka

Zdroj:
+ Dalších 21 fotografií
NEŠTĚSTÍ
Jeden z ní udělal československou hvězdu, druhý jí navždy zůstal v srdci, i když je to už dlouho, co se rozešli. Dara Rolins (46) ve středu nestíhala utírat slzy, protože se v rozpětí jen pár desítek minut dozvěděla nejen o odchodu svého objevitele Karla Gotta (†80), ale i trenýrkového krále a své bývalé lásky Petra Vlasáka (†45). Oba zabila rakovina.

Dara potřebovala čtyřiadvacet hodin na to, aby sebrala veškerou sílu podělit se s netrpělivě čekajícími fanoušky o svoje vzpomínky na oba muže. Karel Gott (80) ji před pětatřiceti lety dostal mezi hvězdy, když si ji vybral pro duet Zvonky štěstí, s fešákem Petrem Vlasákem tvořili v mládí pár, ale kamarádili se do poslední chvíle. I před jeho smrtí si telefonovali.

Co o nich Dara napsala?

Navždy v srdci

„Toto je ten moment, kdy se těžko hledají slova. Další slova po hromadě slov, co už i tak zazněla. Dvě smutné události za sebou. Odešli další dva lidé, kteří patřili do mého života. Jeden v den svých narozenin. Můj dobrý kamarád, bývalá láska, velký bojovník Petr Vlasák, navždy v mém srdci. A druhý, božský Kája. Je mi smutno, i když vím, že pocit štěstí a radosti z toho, že jsem Karla potkala, poznala, ‚zažila‘, je mocnější a o mnohem nezapomenutel­nější,“ píše Dara.

„Přeju si, aby den, kdy Karel odešel, byl pro mě, pro všechny, co ho milovali, a hlavně pro jeho rodinu jen okamžikem, který budeme schopní každým dalším dnem vnímat s menší bolestí a víc než v slzách na něho budeme vzpomínat s úsměvem. Ani dnes to ještě nedokážu… ale vím, že jeho život, talent, stopa, kterou po sobě zanechal, si zaslouží být oslavovaná, ne oplakávaná,“ doufá Dara Rolins.

Nesmrtelný Karel

„Karel Gott je nesmrtelný. Je to jeden z nejúžasnějších lidí, které jsem na cestě svým životem potkala. Tuto sobotu by měl narozeniny můj taťka. Karla jsem poznala, když jsem byla stejně stará jako moje Laura. Byl mým vzorem, trpělivým učitelem a upřímným nadšencem, pokud šlo o můj talent. Vždy mi extrémně lichotilo a vážila jsem si jeho obdivných slov na mou adresu. Dívala jsem se na něho jako na boha, můj druhý, ‚hudební‘ otec. Přesně tak jsem ho vnímala,“ vyznává se zpěvačka.

„Pro malé děvčátko ve velkém světě showbyznysu byl jeho laskavý, otcovský přístup, pochvala, povzbuzení a nefalšovaná radost z každé mojí noty neskutečným hnacím motorem. Silnou motivací v odhodlání hudebně růst, být lepší, nezůstat jen tou dětskou hvězdičkou. Jsem mu vděčná za mnoho. Moje láska a obdiv k tomuto člověku jsou nezpochybnitelné jako on sám. Děkuji,“ vyznala se Dara Rolins (46).

Příběh písně

Psal se rok 1984, když si jedenáctiletá Darinka Rolincová stoupla s božským Karlem před mikrofon a nazpívali spolu duet Zvonky štěstí, který pobláznil celé Československo. Daru tahle písnička vyšvihla do čela pelotonu popmusic, kde se pak v dospělosti už vlastní pílí udržela dodnes. Možná ale nebýt písničky s Karlem Gottem (před deseti lety natočili novou verzi, neměla ale moc velký úspěch), nikdy by se profesionální zpěvačkou nestala a její fanoušci by nemohli obdivovat, jak se do Česka snaží dostat zahraniční hvězdnost a show.

Petr Vlasák byl zase kráskami vyhledávaným fešákem, do kterého se Dara v mládí bezhlavě zamilovala. Petr tehdy přišel s brandem Styx, se kterým prorazil, jeho boxerky této značky byly jednu dobu hodně in. Prožili spolu krátké bouřlivé období, časem se ale všechny hrany obrousily a v posledních letech byli s Darou nejlepší přátelé.

Odchod blízkých

„O Daře mluvil hezky. Vím, že si telefonovali, volaly mu i jeho ostatní bývalé holky,“ řekl eXtra.cz rapper Jakub Mohamed Ali, který se s pár dalšími přáteli o podnikatele v posledních měsících jeho života staral.

Dara Rolins má bohužel s rakovinou řadu zkušeností. Nemoc už jí před několika lety vzala nejlepší kamarádku a manažerku Evu Skallovou (†36), která měla nádory v kyčli a plicích s rozšířením do mozku.

Související články

Další články