Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Napružená moderátorka Witowská neunesla kritiku: Byla kyselá jako citron!

Světlana Witowská
Zdroj: Se souhlasem ČT
+ Další fotografie
Kritika

Moderátorka Světlana Witowská (49) předvedla pořádnou show během moderování výročních cen Trilobit na ČT Art. Česká televize totiž získala anticenu Citron a Witowská se rozhodla, že se televize zastane, jak upozornil Blesk.

Světlana Witowská moderovala letošní výroční ceny Trilobit, vysílané na ČT Art. Rozhodně ale nečekala zrovna takový průběh. Česká televize totiž získala tzv. anticenu Citron. „Další cenu, kterou nyní porota předá, je kyselá, lépe řečeno je úplně kyselá a jmenuje se Citron,“ nechala se slyšet moderátorka večera, jak upozornil Blesk.

Ocenění předal místopředseda poroty a televizní kritik Vladimír Just. To je cena kritiky a kritika bolí, je nepříjemná, je kyselá, ale je zdravá,“ začal Just. Česká televize měla tuto anticenu získat za plán hrané seriálové tvorby za letošek. „Jestli je oprávněná, je druhá věc,“ podotkla Witowská.

Witowská se neudržela

Just se však jejími poznámkami nenechal vykolejit a dodal: „Podívejte se, citron je zdravá potravina a kritika je zdravá.“ Porota nešetřila kritikami na adresu České televize a uvedla, že televize veřejné služby nemá za peníze koncesionářů dělat to, co dělají komerční kanály. Například „bezduché imitace zahraničních kriminálních seriálů“.

Porota se shodla, že v „dramaturgickém výhledu na rok 2022 právě takové seriály dominují“. Něčeho podobného, jako byl předloňský Most! nebo loňský Ochránce, se tak zřejmě diváci nedočkají. Moderátorku Witowskou však taková slova rozlítila a začala se České televize zastávat. Poukázala například na momentálně vysílaný seriál Devadesátky, který slaví u diváků úspěchy. „Takže to je Citron, my děkujeme a... pokračujeme,“ doplnila Witowská na závěr.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy