Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Naprosto zbytečná smrt krásného zvířete: Postřelený rys po pár dnech pošel

Naprosto zbytečná smrt krásného zvířete: Postřelený rys po pár dnech pošel
Zdroj: Záchranná stanice a Dům přírody Poodří
smrt
Velice tragický pohled se naskytl správcům CHKO Beskydy. Před pár dny totiž objevili postřeleného rysa ostrovida. Zvíře bylo ve zbídačeném stavu a dlouhou dobu trpělo. I přes veškerou snahu veterinářů se zvíře nepodařilo zachránit. Ochránci přírody podali trestní oznámení na dosud neznámého pachatele.

"Postřelený rys se několik dní trápil, strádal, totálně se vyčerpal, protože samozřejmě nemohl lovit. Šlo o dospělého jedince, kocoura, který vážil pouhých 13,7 kg, přičemž dospělí samci mohou vážit výrazně přes 30 kg," informovala záchranná stanice a Dům přírody Poodří v Bartošovicích na Novojičínsku.

Rys ostrovid byl nalezen a odchycen 6. května správci CHKO Beskydy. Zvíře bylo odvezeno na veterinu v Novém Jičíně. "Postřelený rys se několik dní trápil, strádal, totálně se vyčerpal, protože samozřejmě nemohl lovit. Šlo o dospělého jedince, kocoura, který vážil pouhých 13,7 kg, přičemž dospělí samci mohou vážit výrazně přes 30 kg," sdělila záchranná stanice.

Rys byl postřelen zatím neznámým pachatelem kulovou zbraní a i přes veškerou snahu veterinářů ve čtvrtek ve večerních hodinách pošel. "Vzhledem k tomu, že jde o postřelení kulovou zbraní, je určitá šance najít pachatele, je však otázkou, jak se orgány činné v trestním řízení k této kauze postaví. Uvidíme, budeme vývoj pečlivě sledovat," dodala stanice.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy