Velmi zkušený ruský doktor, který nikdy dříve neměl žádné problémy, byl zachycen na bezpečností kameru, jak dal dvakrát pěstí bezbrannému pacientovi po operaci srdce na oddělení intenzivní péče.

Pacient krátce poté zemřel a doktor Andrey Votyakov říká, že za jeho útok může extrémní únava po čtyřiadvaceti­hodinové šichtě.

Ve třicetisekundovém záznamu je vidět, že se doktor a pacient hádají a doktor poté udeří člověka na posteli nejprve do obličeje a pak do hrudi, do oblasti srdce. Velice pravděpodobně vůbec neměl tušení, že jeho útok je natáčen na kameru. Už přišel o práci a je vyšetřován také policií.

„Byl to těžký den po čtyřiadvaceti­hodinové směně,“ řekl šéf anesteziologie a oddělení intenzivní péče poté, co se stalo video na ruských webech virální. „Jakmile jsem vešel do místnosti, začal mi bezdůvodně sprostě nadávat a já se neudržel.“ Dále říká, že nad jeho komplikovaným případem strávili spoustu hodin a on ani nepoděkoval. „Únava k tomu dodala svoje.“

Po incidentu prý pokračovali v léčbě, ale pacient nakonec zemřel. Policie celý případ vyšetřuje a snaží se zjistit, zda smrt pacienta nebyla způsobena útokem od doktora.