Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Napojení na Kreml? Harryho a Meghan hostil v posledních dnech ruský oligarcha

Zdroj: Instagram
+ Dalších 10 fotografií
přátelství
Uplynulé vánoční svátky prožil britský princ Harry (35) s manželkou Meghan (38) a jejich sedmiměsíčním synkem Archiem a tchyní Doriou Ragland (63) v luxusním sídle Mille Fleurs na ostrově poblíž kanadského Vancouveru. A nejde jen o nějaké běžné sídlo, ale o přepychovou vilu kontroverzního ruského oligarchy Jurije Milnerova (58).

Pokud se člověk dostane k otázce, kolik jeho honosné sídlo stojí, tak má hodnotu 12,5 milionu eur – což je v přepočtu přibližně 316 milionů korun. Jde ale spíš s nadsázkou o takovou rekreační chatu, protože spolu s manželkou – bývalou modelkou – Julijí (39) a třemi dcerami žijí v kalifornském Silicon Valley.

„Platí si zahradníka, aby rezidenci udržoval a aby kromě supermoderního bezpečnostního systému odrazoval případné zloděje,“ napsal týdeník Bunte s tím, že sídlo stojí na ploše 1161 metrů čtverečních. Najdete tam vinný sklep, posilovnu, sedm krbů, z nichž jeden pochází ze 17. století z Francie, italskou pec na pizzu, stropy s benátským štukem a v tzv. powder roomu, kam smějí jen ženy, se třpytí křišťál od Swarowského.

Peníze z Kremlu

Jméno ruského oligarchy se spojovalo v minulosti se skandálem kolem Panama Papers. Šlo velké daňové úniky. Německý deník Süddeutsche Zeitung uvedl, že část z několika set milionů eur, s nimiž finančně vstoupil třeba do Facebooku, získal z tajných fondů Kremlu. „Peníze pocházely od ruské vlády, jež je zaparkovala v daňových rájích."

Zaměstnanci vily potvrdili, že Harry a Meghan si miliardářovy pohostinnosti užívali naplno včetně dlouhých procházek v překrásném okolí. „Byli ve skvělé náladě. Oproti stresu v Londýně si museli připadat jako v jiném světě,“ citoval týdeník Bunte zdroj, který si přál zůstat v anonymitě.

Přátelství s oligarchou

Zajímavosti je, že v posledních dnech se manželský pár vzdal svých královských povinností. Zda to souvisí nějak s přátelstvím ruského oligarchy, není potvrzeno.

V pondělí navíc proběhne schůzka, kterou svolala královna Alžběta II., během níž se bude projednávat, jakým způsobem slavný pár opustí královskou rodinu. Schůzky se zúčastní mj. princ Charles a syn William.

Související články

Další články