Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Napětí v Íránu vzrůstá: Spekuluje se, že letoun se 176 lidmi na palubě byl sestřelen

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
pád letadla
Írán zaútočil na americké vojenské základny v Iráku. Terčem útoku se staly letecká základna Ajn al-Asad západně od Bagdádu a základna v Irbílu na severu Iráku. Mluví se o tom, že letadlo mohla zasáhnout balistická střela, ale mluví se o technických problémech.

Vypáleno bylo více než deset balistických střel na americké vojenské základny v Iráku. Podle zatím nepotvrzených zpráv se útok možná obešel bez obětí na životech.

Ve středu se také poblíž mezinárodního teheránského letiště imáma Chomejního zřítil ukrajinský letoun se 173 lidmi na palubě. Podle dosavadních zpráv všichni zahynuli. Zatím není jisté, zda pád letadla souvisí s vypjatou situací v zemi.

Napětí v Íránu roste od pátku, kdy Spojené státy usmrtily íránského generála Kásima Solejmáního pomocí rakety z dálkově ovládaného dronu u letiště v Bagdádu. Solejmáního nástupce uvedl, že jeho cílem je vytlačit USA z regionu.

Prezident USA Donald Trump následně vydal prohlášení, ve kterém Íránce varuje před útoky na americké vojáky a majetek.

Související články

Další články