Ali Hashmot je čtyřicetiletý rybář z Bangladéše, který živí sebe i svou rodinu lovem a prodejem ryb. Na tom by nebylo nic zajímavého, kdyby Aliho nestihl tak krutý osud.

Při jednom obyčejném rybolovu si bangladéšský rybář chtěl na chvíli na své loďce odpočinout. Bohužel však usnul a to se mu stalo osudným. Z nedalekého lesa se k němu pomalu, tichými kroky připlížil tygr a napadl ho. Nejdříve na něj skočil, tlapami ho přidržel při zemi a poté mu ukousl polovinu obličeje.

Bolest musela být nepředstavitelná, protože Ali křičel tak hlasitě, že vzbudil své kolegy, kteří mu naštěstí přispěchali na pomoc. To ale zdaleka neměl ještě vyhráno. Musel vydržet dalších šest hodin, než ho jeho kamarádi dovezli do nemocnice na ošetření.

Alimu zůstala po napadení tygrem na obličeji obrovská a hlavně ohyzdná jizva. Pokaždé, když prodává ryby na místním trhu, zakrývá si obličej šátkem, aby neděsil okolní lidi. Dvacet let nenašel odvahu ukázat svůj obličej. Až nyní. Doufá, že mu někdo přispěje na nákladnou plastickou operaci.