Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Napadení Miloše Zemana nahou ženou: Může se to u volební urny opakovat i dnes?

+ Další 3 fotografie
V Česku úderem 14. hodiny začaly komunální a senátní volby. Volební místnosti se uzavřou v sobotu ve 14 hodin. Přísná bezpečnostní situace panují v ZŠ Brdičkova, kde bude volit prezident Miloš Zeman (74). Bezpečnostní složky dohlíží na to, aby prezident nebyl napaden žádným aktivistou ani teroristou.

Všichni si pamatujeme, jak v lednu 2018 byl při volbě prezidenta republiky napaden Miloš Zeman. Útočila na něj nahá aktivistka napojená na hnutí Femen.

Tehdy selhala ochranka, když do volební místnosti uvedla Zemana, aniž by prostory byly dokonale zkontrolovány. „Lze naprosto legitimně vyčíst ochrance to, že přivedla prezidenta do volební místnosti, aniž by přesně věděla, kdo v ní je. Přítomné měla ochranka dopředu zkontrolovat, novináře přes novinářské průkazy, ženu by takto odhalili,“ uvedl tehdy pro Právo bezpečnostní expert Andor Šándor.

Prezident letos bude opět volit v areálu ZŠ Brdičkova, odvolit by měl po 14. hodině. Na místě panují tentokrát přísné bezpečnostní podmínky. V okolí školy je asi čtyřicet policistů a pracovníků ochranky. Novináři před vstupem do budovy musí projít bezpečnostní kontrolou. V lednu 2018 se aktivistka skrývala právě mezi skupinou novinářů.

Mohlo by vás zajímat

Další články