Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Napadení Jana Tuny v SaSaZu: Toto jsou slova dívky, která reportéra zachraňovala!

Zdroj: archiv
+ Dalších 5 fotografií
bitka
Ke čtvrtečnímu extempore v pražském klubu SaSaZu, v němž měl být podle svých vlastních slov ochrankou brutálně napaden bývalý reportér Televizních novin Jan Tuna (45), přicházejí nové informace. Jak k zmlácení moderátora spotřebitelského pořadu A DOST! došlo?

V diskusi u facebookového příspěvku Jana Tuny o napadení se objevilo tvrzení, že ho nikdo omlátit o stěnu nemohl, protože k události mělo dojít ve venkovním stanu.

Průběh útoku

Zeptali jsme se proto na podrobnosti novináře, který má po incidentu lehké mozkové poškození kategorie I, výpadky krátkodobé paměti, závratě a zhoršil se mu zrak. K tomu se přidaly bolesti krční páteře, hematom na rtu a odřená tvář.

„Stalo se to v interiéru. Ten ochrankář mě táhl a držel mi ruce za zády. A cestou mi několikrát dal hlavou do zdi, což je zásadní selhání. Druhý šel za ním, ale toho jsem moc nevnímal. Pak mě vykopl ven před stan na kouření. Ale tam už se nic nedělo,“ popisuje událost Tuna.

Anděl strážný

„Kolegové mi pomohli vypátrat dívku, co mě pak ošetřovala. Před chvílí jsem s ní mluvil a jsem jí moc, moc vděčný. Uložil jsem si ji v telefonu jako anděla strážného. Sama říká, že jsem byl úplně střízlivý. Jen otřesený, v šoku,“ prozradil nám některými firmami hodně nenáviděný internetový novinář.

Firma, která SaSaZu provozuje, od incidentu dala okamžitě ruce pryč, to však ale Honza odmítá a připomíná, že má informace o dalších incidentech ve stejném klubu.

SaSaZu musí konat!

„Doufám, že se k tomu vedení podniku a agentury postaví zodpovědně a učiní opatření, aby se podobné praktiky v podniku neopakovaly. Je v jejich vlastním zájmu, aby bylo jasné, že tam nemají takové situace místo a že dělají vše pro to, aby jim zamezili a lidé se tam mohli bezpečně bavit. To je to, o co mi jde,“ vysvětluje, proč se chystá podat trestní oznámení, což zatím kvůli rekonvalescenci neučinil.

„Řešit to musím. Nemůžu to nechat být, i kdyby se to nakonec mělo obrátit proti mně. Ale ten člověk, který se na mě chtěl vybít se nemusí bát, že bych v nemocnici simuloval. Nikdy jsem nelhal a teď s tím nezačnu. Vím, že se v podobných případech vymýšlejí příznaky, aby člověk druhé straně uškodil, to ale není můj případ,“ dodal Jan Tuna.

Související články

Další články