Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Namydlení Harry a Meghan ve válce s rodinou: Král jim sáhl na peníze, Williamův pobočník donášel

Za „zkrouhnutím“ rozpočtu pro Harryho a Meghan stál sám král Karel III.
Zdroj: koláž eXtra.cz / Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
napětí v rodině

Tříleté vyšetřování britského deníku Byline Times odhalilo, že za finančním omezením prince Harryho a jeho manželky Meghan Markle, které je de facto „vyhnalo“ do Spojených států amerických, stál samotný britský král Karel III., tehdejší korunní princ Charles. Právě snížení finanční podpory páru o 700 tisíc liber (téměř 20 milionů korun) donutilo Harryho a Meghan hledat zázemí a komerční úspěch v USA. Napsal o tom indický deník Mint.

Další výsledky vyšetřování ukázaly, že britský deník The Sun platil za interní informace pobočníkovi Harryho bratra, prince Williama. Ten měl od novinářů údajně obdržet čtyři tisíce liber (113 tisíc korun) za kompromitující zprávy na adresu prince Harryho a jeho ženy, americké herečky Meghan Markle.

Královský palác se domníval, že tyto nelichotivé informace přinutí Harryho a Meghan vrátit se do Velké Británie, kde by pár mohl být snadněji ‚držen na uzdě‘, což by jim eventuálně zabránilo v zastiňování tehdejšího prince a budoucího krále,“ píše server Byline Times.


Mírová dohoda se nakonec rozpadla

Informátor, který měl zůstat v utajení, pak deníku opakované platby ze strany britských novinářů potvrdil. I přes konfrontaci s jeho přiznáním se vedení listu The Sun údajně snažilo tuto informaci utajit.

Právě napětí mezi členy britské královské rodiny mělo být jedním z hlavních faktorů, které stály za rozpadem takzvané Sandringhamské dohody – ta byla uzavřena během setkání 10. ledna 2020, kterého se zúčastnili tehdejší královna Alžběta, její syn Charles (Karel III.) a jeho oba potomci, princové William a Harry.


Dohoda, která následovala po odchodu páru Harryho a Meghan z užšího kruhu královské rodiny a vzdání se královských povinností, měla zajistit dvojici ochranu před médii a zároveň jim umožnit přechodné působení v Severní Americe. Výměnou za to manželé slíbili, že už nadále nebudou čerpat své finance z veřejných zdrojů.

Namísto života v ústraní však krátce nato zvolili život po svém a rozhodli se v USA zůstat, což mělo údajně podnítit další konflikty v rámci královské rodiny. Důsledkem byla i publikace Harryho knihy Spare, což spory jen prohloubilo. Královská rodina totiž doufala, že se pár vrátí do Velké Británie, ale jejich finanční nezávislost a úspěchy v zámoří znovu změnily dynamiku vzájemných vztahů, píše Mint.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy