Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Náměstek rozvědky Zdeněk Blahut absolvoval test na detektoru lži a neuspěl: O úplatcích lhal

To je tedy skandál!
Náměstek rozvědky Zdeněk Blahut měl před dvěma lety absolvovat test na detektoru lži. Když se ho dotazující ptali na úplatky a korupční kauzu kolem České pošty, tak se prokázalo, že Blahut nemluvil pravdu.

Zdeněk Blahut měl být podle informací portálu Seznam podroben před dvěma lety testu na detektoru lži. Dostal dohromady devětadvacet otázek, z nichž tři se týkaly podnikatele Lukáše Čadka.

Blahut absolvoval test na detektoru lži z toho důvodu, že byl podezřelý ze zapletení do korupčního skandálu, který souvisel s Českou poštou. Náměstek rozvědky měl chtít úplatek ve výši čtyři miliony za to, že mimosoudně vyřeší obchodní spor právě výše zmiňovaného podnikatele Lukáše Čadka se státním podnikem.

Portál Info.cz informoval o tom, že Blahut chce rezignovat, čímž může předejít svému možnému odvolání.

Podle závěrů na tři dané otázky, které se týkaly korupčního skandálu odpověděl lživě. Blahut pracuje jako náměstek Úřadu pro zahraniční styky a informace a je jednou z nejdůležitějších osob českých tajných služeb.

Související články

Další články