Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Náměstek pražského primátora Hlubuček má covid: Mohl nakazit celé vedení města, mělo by jít do karantény

Náměstek pražského primátora Hlubuček má covid: Mohl nakazit celé vedení města, mělo by jít do karantény
Zdroj: archiv Petr Hlubuček
Nakažený náměstek
Náměstek pražského primátora byl pozitivně testován na koronavirus. Petr Hlubuček o tom informoval na sociální síti. Podle nynějších hygienických pravidel by tak měli být všichni členové pražské rady umístěni do dvoutýdenní karantény.

Politik Petr Hlubuček, jež je zastupitelem hlavního města Prahy a náměstkem primátora, má koronavirus. Nákaza Covid-19 se u něj prokázala v úterý večer. Hlubuček o tom sám informoval na sociální síti.

"Včera v průběhu dne jsem se přestal cítit dobře, večer jsem si pak naměřil teplotu 37,8 stupňů. Protože jsem se chtěl zachovat správně, zrušil jsem dnes pro jistotu svůj program, zůstal doma a nechal se testovat. Mé obavy se bohužel naplnily, před malou chvílí mi byl potvrzen pozitivní test na Covid-19," popisoval Hlubuček na sociální síti.

"Co bude následovat? Krajská hygienická stanice má protokol, který musí být následován. Budu izolován, pozorován a testován tak dlouho, jak to bude situace vyžadovat. Zároveň budou kontaktováni všichni, se kterými jsem přišel do styku. Svou funkci náměstka primátora pro životní prostředí budu vykonávat z domova formou home office, pokud mi to zdravotní stav dovolí," pokračoval.

"Informace o pozitivním testu je pro mě nová, nezbývá než řešit co přijde den za dnem," napsal s tím, že bude veřejnost o svém stavu průběžně informovat. "Opatrujte se všichni a pevné zdraví," dodal na závěr.

Celé vedení města do karantény?

Ještě v pondělí se všichni zástupci města sešli na jednání na magistrátu, kterého se účastnil i nakažený Hlubuček. Jednání trvalo zhruba sedm hodin a radní byli bez pauz zavřeni v jedné místnosti. Od náměstka primátora se tak mohli nakazit ostatní.

Jednání se účastnili také asistenti radních, zástupci opozice, předsedové výborů, ředitelé odborů a zaměstnanci úřadu. Podle aktuálně platných hygienických pravidel by tak mělo celé vedení města včetně primátora Zdeňka Hřiba povinně strávit dva týdny v domácí izolaci.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy