Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Nález Jantarové komnaty, kterou ukradl Hitler: Byl objeven tajný vchod do bunkru

Zdroj: archiv
+ Dalších 11 fotografií
8. div světa
Lovci pokladů věří, že jsou o krok blíže k objevení pokladu, který má nevyčíslitelnou hodnotu. Jantarová komnata byla ukradena nacisty ve 2. světové válce a nejnovější stopa po ní je v Polsku.

Jantarová komnata je považována za 8. div světa, ale je bohužel ztracena. Nechal ji vystavit pruský král Fridrich I. v Berlínském zámku a v roce 1716 byla věnována Fridrichem Vilémem ruskému caru Petru Velikému. Z historického hlediska má nevyčíslitelnou hodnotu, nicméně odhady se pohybují kolem 250 milionů liber, což je v přepočtu zhruba 7,2 miliard korun.

Po druhé světové válce se po Jantarové komnatě slehla zem, protože byla ukradena nacisty, jimž vládl diktátor Adolf Hitler. Vzhledem k hodnotě monumentálního artefaktu není divu, že se badatelé stále snaží odcizenou komnatu najít.

Během let proběhlo nespočet akcí, při kterých se lovci pokladů snažili uspět, ačkoli to nakonec bylo marné. Nyní to však vypadá, že jsou na dobré cestě k objevení ztraceného pokladu.

Mistři ve svém oboru narazili na možný vchod do tajného bunkru, kde by se mohl ukrývat Hitlerův největší lup. Konkrétně se jedná o oblast severovýchodního Polska poblíž města Wegorzewo. Vchod do bunkru je prorostlý stromy, což znamená, že po celá desetiletí nebyl otevřen. Pokud se opravdu jedná o tajný úkryt Jantarové komnaty, bude to jeden z nejdůležitějších objevů.

Související články

Další články