Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Nákupáky v celé Praze zejí prázdnotou: Obchody postrádají své zákazníky

Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
Prázdné obchody
Obchody, kterými denně projdou tisíce zákazníků, nyní kvůli novému typu koronaviru zejí prázdnotou. Lidé se bojí opouštět své domovy a do obchodů vyrážejí jen v nutných případech. Strach z nákazy panuje po celé republice.

V České republice se nemocí Covid-19 nakazilo už celkem 1 497 lidí. Nebezpečný koronavirus si u nás vyžádal 5 obětí, na druhou stranu se ale 10 lidí vyléčilo. Vláda kvůli novému typu koronaviru přijala speciální opatření, která mají eliminovat šíření viru na minimum.

Nejaktuálnější informace o koronaviru sledujte online zde.

Prázdné obchody

Strach z nákazy se dotýká také obchodů a obchodních center, které aktuálně zejí prázdnotou. Jindy se všemi nákupáky prohánějí tisíce lidí a pomalu tam není k hnutí. Dnes je ale vše jinak.

Do obchodů je vstup povolen pouze s rouškou nebo jinou ochranou dýchacích cest a na každém kroku vás doprovází varovné značky. Lidé si musejí udržovat bezpečné rozestupy a měli by tak činit jak v průběhu nákupu, tak i na konci při vykládání nákupu na pokladní pás. Zákazníci by se při nakupování měli chovat zodpovědně vůči ostatním.

Řada občanů se bojí vycházet ze svých domovů a ven vyrážejí, jen když je to nutné. Stejně k tomu přistupují i při návštěvách obchodů. Například nákupní centrum Harfa je naprosto vylidněné, ostatně o tom se sami můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Pár pozitiv však prázdné obchody mají. Jako například, že lidé poctivě karanténu dodržují a také, že zákazník nemusí stát dlouhé a nekonečné fronty.

Související články

Další články