Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Nakazila se půlka rodiny, hygienu to nezajímalo: Policista popsal zoufalství a strach

Nakazila se půlka rodiny, hygienu to nezajímalo: Policista popsal zoufalství a strach
Zdroj: Pixabay.com
+ Další 4 fotografie
koronavirus
Velmi chaotickým a složitým obdobím zrovna prochází rodina policisty, který bydlí ve Středočeském kraji. Jeho syn se nakazil v pražském klubu koronavirem, pak přenesl nákazu na další členy rodiny. Ten největší zádrhel však přišel ve chvíli, když se snažili vyhledat pomoc u příslušných orgánů. Policista uvádí, že doktory nebo hygienu nic nezajímalo, a popisuje, jak to celé proběhlo...

Máte podezření na nákazu koronavirem? Ministerstvo zdravotnictví vyzývá k tomu, abyste se obrátili na příslušnou hygienickou stanici nebo se dovolali lékaři. Tam by vám měli pomoci. Městský policista pracující v Praze má však jinou zkušenost. Polovina rodiny je nakažená koronavirem a nikoho to zřejmě nezajímá.

Otec zpočátku píše o svém synovi, že se ocitl v pražském klubu Techtle Mechtle, odkud si odnesl nákazu koronavirem. Zpočátku se nemoc neprojevovala, pak přišla bolest hlavy, ztráta chuti a všechny další příznaky spojené s koronavirem. Nezájem praktického lékaře, který v této situaci připsal příznaky chřipce, je šokující. Totéž udělal i lékař v nemocnici. Ani hygienici nebyli prý nijak ochotni připustit, že jde o covid-19.

Testování si museli obstarat sami

Na první testy odvezli syna do laboratoře, kde i přes to, že se měly zastropovat ceny testů, zaplatili 4500 korun. Pozitivní výsledky na koronavirus dostali do několika hodin. Hygiena slibovala až několik dnů. A test by byl pouze pro syna.

"Předpokládáte, že byli členové společné domácnosti, připomínám, že dva z nich jsou ve věku nad 65 let, posláni na testy? Předpokládáte špatně. Nic. Nula. Testy celé rodiny, tedy šest členů plus přítelkyně syna a její matky, jsme museli opět zajistit sami s pomocí pracovníka BOZP jedné soukromé firmy, kde jeden z členů domácnosti pracuje," vylíčil rozlícený otec.

Druhý den dorazil odběrový vůz. A ani nebyl z místně příslušné hygienické stanice. Dohromady z osmi lidí se nákaza projevila u čtyř, syn a tři nově nakažení, čtyři negativní. V rodině žijí navíc dva členové rizikové skupiny, tedy 65+. Jeden z nich se nakazil. Ještě ten den se ozvala hygiena a chtěla po synovi prvokontakty. Ten jim vše popsal do detailů, avšak druhá strana jevila až žalostný nezájem.

Je pátek, skončila mi směna, zavolejte v pondělí

Jakmile se rodina dozvěděla strašné výsledky, opět hygienu kontaktovali. Doufali, že už je budou vnímat. Prý omyl. "Na druhé straně telefonu nám paní z hygienické stanice s ledovým klidem odvětila, že už je přece pátek 15.30 hod., že má po pracovní době, že to bude řešit až v pondělí 27. 7. a všechny naše kontakty (čili potenciálně ohrožené osoby) si máme obvolat sami," vylíčil otec.

V úterý 28. odvezla dva členy domácnosti s dříve negativním testem na koronavirus rychlá. Zdravotní stav se rapidně zhoršil, v nemocnici je vyšetřili, odebrali krev, ale test na koronavirus prý nikdo neudělal. Naštěstí se jejich stav zlepšil stejně rychle, jako se zhoršil. Ještě ten večer byli propuštěni do domácího léčení. Žádanky na testy dostali, dopravit se tam musí ale sami.

"Dnes je čtvrtek 30. července. Doposud se žádnému ze tří nově pozitivních členů společné domácnosti nikdo z hygienické stanice neozval. Nikdo z hygienické stanice jejich další kontakty netrasuje. Nikdo z odpovědných nic neřeší. Opět se musíme spolehnout sami na sebe. Všechny naše kontakty obvoláváme, upozorňujeme a hlavně – neustále se všem omlouváme," popsal naštvaný policista.

Podobnost s příchodem pandemie

Když si vzpomenete na začátek pandemie, bylo to úplně stejné, jenže v té době se to dalo omluvit naprostou nevědomostí a zmatkem. Tento příběh sdílela pražská městská policie na svém webu a my vám do galerie přiložíme jeho celé znění. Obrázek si můžete udělat sami.

Související články

Další články