Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Nakazila se koronavirem a porodila v kómatu: Angela k dítěti nemohla, dnes už se mazlí

Nakazila se koronavirem a porodila v kómatu: Angela k dítěti nemohla, dnes už se mazlí
Zdroj: koláž eXtra.cz / IG: @angela_primo
+ Dalších 5 fotografií
Zázrak
Angela Primachenko se ve svých 27 letech může pyšnit druhým potomkem, a to si musela leccos vytrpět. Protože byla již v těhotenství, přesněji ve 33. týdnu, nakažena koronavirem a její onemocnění mělo velmi závažný průběh, musela být na začátku dubna uvedena do kómatu a připojena na plicní ventilátor. Jak často se ženě povede porodit v kómatu?

To, že je mladá maminka Angela nakažena koronavirem, se zjistilo 24. března. Týden poté jí lékaři v Legacy Salmon Creek Medical Center ve Vancouveru v americkém státě Washington uměle navodili kóma a připojili ji na plicní ventilaci.

Porodila v kómatu

Angela Primachenko se probudila 6. dubna a zjistila, že když byla v bezvědomí, porodila své druhé dítě, dceru Avu. Ale ve svém zdravotním stavu nemohla dítě ani navštívit, natož si ho pochovat. Dokud nebyly testy na COVID-19 negativní, nemohl ani nikdo k ní.

15. dubna byla Angela dvakrát testována a oba testy přinesly negativní výsledky. "Zrovna pláču! Už nemám koronavirus a držím svou malou v náruči," napsala si k jednomu ze svých příspěvků na Instagramu. Její profil teď zdobí hlavně její dcera Ava a to, jak ji drží v náručí a dohání dva ztracené týdny.

Bojovnice Ava

Na fotkách má nasazenou roušku, kterou však musí nosit každý, kdo chce navštívit novorozeneckou JIPku. "Ava si vede skvěle a každý den přibírá na váze," popsala u další fotky zdravotní stav své nedávno narozené dcery. První mazlení s maminkou Avě možná ještě přilepšilo, Angela totiž zveřejnila příspěvek, že jdou o víkendu pravděpodobně domů.

V současné době už je doma se svou rodinou a zdravá. Její první syn pomalu poznává svou drobnou sestřičku a šťastná rodina se tak rozrostla o dalšího člena.

Související články

Další články