Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Nakažený lékař z Prahy ještě dva dny ordinoval. V ohrožení jsou jeho pacienti i personál

Zdroj: archiv
koronavirus
Mezi nakaženými pacienty, u kterých se koronavirus potvrdil ve čtvrtek, je i lékař z Prahy. Po návratu z Itálie ještě dva dny dny ordinoval, přišel tak do styku s několika lidmi, jejichž seznam aktuálně připravuje zdravotní sestra. Ta patří spolu s lékařem do tzv. první linie. Nákazou je ohrožena i lékařova rodina.

I když se lékař po návratu ze severní Itálie necítil příliš dobře, dva dny s lehkými zdravotními obtížemi ordinoval. Hygienická stanice bude proto kontaktovat všechny pacienty, se kterými přišel do styku.

Na seznamu kontaktů se pracuje

Na seznamu pacientů pracuje lékařova zdravotní sestra a i ona patří do kontaktů tzv. první linie. S ní bude vyšetřena i lékařova rodina. "Zdravotní sestra připravuje seznam všech pacientů, se kterými daný lékař během dvou dnů, kdy měl jen lehké zdravotní potíže, pracoval. Všichni budou pražskými hygieniky informováni a poučeni o tom, že si mají sledovat svůj zdravotní stav," uvedl serveru tn.cz mluvčí pražské hygienické stanice Zbyněk Boublík.

13 nakažených

Nemoc, kterou si přivezl lékař z ohniska nákazy - severní Itálie, se u něho potvrdila ve čtvrtek s několika dalšími pacienty. Celkem je v Česku nakažených 13 osob. Třináctý případ potvrdila soukromá laboratoř. Pozitivní výsledek se bude během dne ověřovat. "Mám informaci, že 1 případ potvrdila mimo systém soukromá laboratoř v Praze. Ta samá, co minule. Vzorek jde teď na ověření do NRL. 100% výsledek budeme mít odpoledne," uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

Související články

Další články