Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Nakažená Greta Thunberg? Na koronavirus mě netestovali, ale měla jsem příznaky, tvrdí

Zdroj: Archiv Grety Thunberg
+ Další fotografie
nákaza
Greta Thunberg tvrdí, že se nejspíš před časem také nakazila koronavirem, který sužuje celou planetu. V tuto chvíli je prý v pořádku, což napsala na svůj instagramový profil. Po návratu z Bruselu prý pociťovala příznaky viru COVID-19 a vážnější obtíže měl podle ní i její otec.

Švédská aktivistka Greta Thunberg se před zhruba deseti dny vrátila z Bruselu a prý na sobě pociťovala příznaky koronaviru Její otec, jak uvádí Greta, prý trpěl vážnějšími obtížemi a navíc měl horečku. V úterý aktivistka přidala na svůj Instagram, že se již zotavila.

Příznaky koronaviru a izolace

"Cítila jsem únavu, měla jsem zimnici, bolelo mě v krku a měla jsem kašel," uvedla Greta. Doplnila navíc, že ve Švédsku není možné se nechat otestovat, pokud člověk nepotřebuje akutní lékařskou péči.

"Právě proto jsem nebyla na COVID-19 testována. Vzhledem k symptomům a současné situaci je vysoce pravděpodobné, že jsem byla nakažená," vyjádřila se Greta o svém zdravotním stavu. Dodala, že prý se nemocná vůbec necítila, což je u nákazy velmi nebezpečné, protože takový člověk může snadno nakazit své okolí.

Klíčová situace pro globální oteplování

Vyzvala tak své příznivce a všechny ostatní, aby byli zodpovědní. "Naše chování může být pro jiné otázkou života a smrti," pronesla aktivistka a doplnila, že po návratu domů se na 14 dní izolovala v pronajatém bytě. Je navíc toho názoru, že nákaza ukázala, jak rychle dokáže svět na podobnou věc reagovat. A podle ní je tato akce klíčová i pro globální oteplování

Související články

Další články